
Історичні дослідження
18:14, 11 лютого 2019 р.
10 лютого, відбулася презентація історичного дослідження Любові Соловки про голокост
Історичні дослідження

У неділю, 10 лютого, відбулася презентація науково-історичного дослідження Любові Соловки і Світлани Оришко «150 із 150 тисяч Голокост євреїв Прикарпаття як складова етнодемографічної катастрофи Східної Галичини», яка за сприяння громадського діяча, волонтера і мецената видання Олександра Оришка надійшла до фондів обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка. Про це повідомляє прес-служба бібліотеки.
Науковець Любов Соловка, яка біля 20 років досліджує питання історії галицького єврейства Прикарпаття та його масове знищення в роки Другої світової війни на теренах Станіславщини, розповіла присутнім про презентоване видання. Воно подає культурологічний зріз внеску відомих галичан єврейського походження в духовний розвиток не тільки краю, але й світової культури, геноцид євреїв у різних округах дистрикту Галичина, вивезення їх у концтабори, розстріли біженців з країн Європи та ін. Основну тему «Голокост євреїв Прикарпаття» розглянуто на базі архівних і мемуарних джерел у триєдиному вимірі: знищення - спротив - порятунок. Значна частина дослідження присвячена саме питанням порятунку та допомоги євреям в УГКЦ на чолі з митрополитом Андреєм Шептицьким та подано численні історії врятування представників єврейської національності окремими мешканцями краю - Праведників народів світу (де-юре і де-факто).
Співавтор видання - кандидат педагогічних наук Світлана Оришко поділилася з учасниками презентації родинними спогадами, адже її бабуся у роки війни врятувала і переховувала єврейського хлопчика. Вона зауважила, що автори на основі документів Державного архіву Івано-Франківської області та джерел з історіографії Голокосту уклали путівник «Місця скорботи Прикарпаття: місця масових розстрілів євреїв на території Станіславської (Івано-Франківської) області», який піднімає питання меморіалізації таких локацій з метою повернення історичної пам'яті.
Про значення проведеного дослідження, й зокрема про питання відродження життєдіяльності громади в роки незалежної України, говорив на презентації головний рабин Івано-Франківського регіону Мойше-Лейб Колесник.
Новаторський підхід до висвітлення даної проблеми, олюднення історичних подій, опрацювання великої джерельної бази відзначали у своїх виступах викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: один з рецензентів - завідувач кафедри історіографії і джерелознавства факультету історії, політології та міжнародних відносин Олександр Марущенко, академік Іван Монолатій, доктор юридичних наук Павло Фріс, а також проректор з наукової роботи Івано-Франківської богословської академії Івана Золотоустого Олег Білоус. Висловлювали свої думки та задавали запитання й інші учасники презентації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:39
Вчора
ТОП новини
Оголошення
16:18, 7 травня
44
11:27, 3 травня
6
13:45, 1 травня
live comments feed...