14:20, 27 листопада 2018 р.
Гривня під час воєнного стану: чи буде девальвація
Запровадження воєнного стану не може не позначитись на фінансовій системі країни та бізнесі. Очевидно, що піддаватись паніці не варто, адже якщо конфлікт не перейде в гарячу стадію, кредит МВФ буде отримано, бізнес продовжить працювати у штатному режимі, інформує: mind.ua
Падіння української нацвалюти до 29-30 грн/$ протягом 26 листопада було спричинено спекулянтами завдяки підвищеному попиту на готівковий долар з боку населення. Mind поспілкувався з банкірами та економістами (абсолютна більшість банкірів, до яких звернулася редакція, від коментарів відмовились).
Дмитро Яковлєв, голова правління «Альпарі Банк»
Зростання курсу долара має абсолютно спекулятивний характер у зв'язку з ажіотажем, що виник на тлі підписаного президентом України указу «Про введення воєнного стану». Воєнний стан дійсно має низку обмежень для населення і бізнесу в частині свободи розпорядження грошовими коштами на рахунках у банках. Однак, у кожному конкретному випадку необхідно буде підготувати окремий указ президента про такі обмеження. На даний момент банківська система працює повністю в звичайному режимі. Міжбанківський ринок сьогодні закінчив торги на рівні 27,88/27,91 грн/$.
Володимир Жук, економіст IMF Group Ukraine
Сьогодні були виключно легкі панічні настрої (бо з самого ранку було не зрозуміло, що буде на позачерговому засіданні Верховної Ради) і, звичайно, ж спроби спекулянтів заробити легкий куш. Причин для паніки немає. НБУ зустрівся з керівництвом 40 банків, все працює в штатному режимі. Банківська система так і буде працювати, ми не відчуємо взагалі ніяких змін. Усі зацікавлені в стабільності в ці дні і в цілому в цей час.
Борис Кушнірук, економіст
Не очікую якоїсь значної дестабілізації курсу гривні. У той же час з грудня у нас зазвичай відбувається тиск на курс гривні, тому певне знецінення буде мати місце.
Данило Монін, економіст
Мій базовий прогноз поки – 30 гривень на 1 січня 2019 року. Але все залежить від МВФ, НБУ і паніки населення. Потрібно подивитися кілька днів. Кредит МВФ безумовно сприятиме зміцненню гривні і практично вирішить питання кредитування на 2019 рік. Паніка залежить як від роз'яснювальної роботи влади, так і дій НБУ. В деяких регіонах країни, наприклад, Харкові, люди активно стоять у чергах до банкоматів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:59
22 листопада
15:15
22 листопада
14:51
22 листопада
14:30
22 листопада
ТОП новини
Один з найбільших ракетних ударів від початку війни: перші подробиці атаки на Прикарпаття
Повітряна тривога
Спецтема
Оголошення
19:26, 21 листопада
10:59, 15 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
live comments feed...