• Головна
  • Поради лікаря: які причини виникнення алергії, профілактика та лікування
12:43, 22 травня 2018 р.

Поради лікаря: які причини виникнення алергії, профілактика та лікування

Проблемою сучасності все частіше стає алергія. Нерідко «незрозуміла» реакція організму з’являється начебто нізвідки, підточуючи здоров’я й заважаючи нормальному життю.

Чому виникає алергія? Як її розпізнати й боротися з нею? Як убезпечити себе від цієї патології?

Джерело - Академія Здоров'я.

ЗАХИСТ, ЯКИЙ ШКОДИТЬ ОРГАНІЗМОВІ

Алергія - це спотворена, неправильна реакція імунітету, за якої ушкоджуються власні тканини організму. У нормі імунітет має захищати організм, виявляти чуже й знищувати. За алергії захист стає настільки посиленим, що не тільки знищує чуже, а й ушкоджує сам організм. Таку реакцію імунітету можна порівняти з материнською любов’ю. Коли вона нормальна - це добре, а коли надмірна, може шкодити навіть власній дитині.

За алергії відбувається своєрідна «помилка пізнавання»: організм реагує на нешкідливі речовини (на яєчний білок, цитрусові), як на ворога, сприймає їх як небезпеку, з якою потрібно боротися.

Кваліфіковану консультацію лікаря та допомогу Вам нададуть в Лікувально-діагностичному центр «Медекс Плюс».

ЗОВНІШНІ ТА ВНУТРІШНІ ПРИЧИНИ

Чому так багато людей страждають від алергії? На нашу імунну систему випадає занадто велике навантаження: як зовнішнє (погіршення екології, збільшення радіаційного тла), так і внутрішнє (високий рівень зашлакованості організму, який може бути спричинений порушенням функції печінки, паразитарними інфекціями, токсичними речовинами, які потрапляють в організм із продуктами харчування). Через це імунітет не спроможний нормально виконувати свої функції й збої в його роботі проявляються у вигляді алергії.

Проявів алергії дуже багато. Серед найпоширеніших: атопічні дерматити, бронхіальна астма, алергійні риніти, лікарська алергія, алергія на пил, на домашніх тварин. Є чимало випадків харчової алергії, коли звичайний продукт сприймається як чужий, небезпечний і спричинює алергійну реакцію.

ПЕРША ДОПОМОГА

Що робити, коли раптово у вас з’явилися ознаки алергії (наприклад, сверблячка, почервоніння шкіри, різні висипання)?

Можна прийняти антигістамінні (протиалергійні) препарати, а саме: діазолін, супрастин, тавегіл, димедрол, клоретин, аеріус (обов’язково прочитайте інструкцію до них). Умийте обличчя, руки звичайною прохолодною водою, щоб зменшити свербіння. Якщо ситуація критична, наприклад, через набряк слизової оболонки горла важко дихати (це характерно для небезпечного для життя прояву алергії - набряку Квінке), терміново викликайте «швидку».

Якщо ситуація не критична, випийте сорбент (препарат, який виводить токсини), наприклад активоване вугілля (але не раніш як за півгодини після прийому антигістамінного препарату, за цей час він почне діяти), поставте очисну клізму зі звичайною теплою водою. У такий нешкідливий спосіб ви «приберете» із травного тракту чужорідні речовини, які могли спровокувати алергійну реакцію. Але майте на увазі: активоване вугілля не можна приймати задовго (2-3 дні, не більше). Воно добре «забирає» все шкідливе й непотрібне з кишечнику, але може також «захопити» й корисні речовини. Приймайте 2-3 рази на день: ранком натще, на ніч і перед обідом (дорослий - 5-6 таблеток за один раз, дитина - 1-2 таблетки). Будь-який сорбент (активоване вугілля, ентеросгель та інші) потрібно пити через 2 години після їди або за 1 годину до їди.

Вилучіть із харчування гостре, смажене, жирне, щоб зменшити навантаження на печінку (зазвичай вона завжди причетна до алергійної реакції). Згадайте, які нові продукти ви їли, й поки що відмовтеся від них. Після цього зверніться до фахівця, щоб установити точну причину алергії. Якщо ви не можете потрапити до лікаря відразу, дотримуйтеся цих порад ще якийсь час.

З’ЯСУЙТЕ ПРИЧИНИ

Коли небезпека минула, обов’язково потрібно розібратися з причинами такого стану. Для цього здайте аналізи, а саме: загальний аналіз крові, аналіз калу, сечі. Зробіть УЗД таких життєво важливих органів, як печінка, підшлункова залоза, нирки. Проконсультуйтеся в алерголога й імунолога.

Також проаналізуйте, що вас останнім часом найбільше турбувало, і зверніться до вужчого фахівця. Якщо часто траплялися застудні захворювання, зверніться до ЛОР-лікаря, здайте мазки з носоглотки, щоб уточнити, чи немає інфекції на слизових оболонках. Якщо погане травлення (непереносність якихось продуктів, постійні закрепи або проноси, періодичний біль у животі), почніть із відвідування гастроентеролога.

Можете довідатися про стан органів за допомогою біорезонансної діагностики, це один із простих способів виявити паразитарну інфекцію.

У ХАРЧУВАННІ - НІЧОГО ПРОВОКАЦІЙНОГО

Зверніть увагу на харчування. Уважається, що найчастіше провокують алергійні реакції цитрусові, овочі та фрукти червоного кольору, полуниці, малина, горіхи, мед, яйця, курка, риба. Вилучіть напої та продукти, які містять консерванти, барвники, стабілізатори (лимонади, чіпси, сухарики та інше). Щоб хоч якось убезпечитися від атаки «хімією», уважно вивчайте на упакуваннях склад продуктів, які купуєте. Але найголовніше, відстежте, на що саме у вас може бути алергія, адже все це дуже індивідуально. Для цього спробуйте протягом 2-4 тижнів вести щоденник, де записуватимете їжу, яку вживали, і свою реакцію на неї. Поступово картина проясниться й вам не доведеться занадто суворо обмежувати себе в харчуванні, ви тільки вилучите продукти-алергени.

Пийте достатню кількість чистої води (літр-півтора на день) Так ви допомагаєте організмові виводити токсини й знімаєте навантаження з нирок. З метою підвищення імунітету корисно пити компот із сухофруктів (він збагатить мінералами), напій із шипшини (багатий на вітамін С, який захищає від інфекцій і в цілому зміцнює організм).

ПЕРЕВІРТЕ РОБОТУ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ

Практично в усіх людей з алергійними реакціями кепсько працює травний тракт (є закрепи, проноси, періодичний біль у животі, дискінезія жовчовивідних шляхів та інші функціональні відхилення в роботі печінки й підшлункової залози). Від того, як функціонують печінка й підшлункова залоза, залежить, наскільки добре те, що ми з’їдаємо, розщеплюється до потрібних речовин, які потім всмоктуються в кров, щоб наситити її всім потрібним. Якщо щось недорозщеплюється, воно стає алергеном, чужорідною для організму речовиною. У запаленого кишечнику проникність слизової оболонки для алергенів набагато вища. Тому дуже важливо, щоб травний тракт був у нормі.

Нормалізувати функцію травного тракту треба, виходячи з тих особливостей, які виявлено під час обстеження (можливо, ослаблена функція печінки або підшлункової залози, кишечнику). Загальна рекомендація - очистити весь організм, щоб прибрати шлаки, які отруюють організм і спричинюють алергію.

ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ - ТРАВИ

Сприяють нормалізації функції травного тракту трави (їх допоможе підібрати фахівець, з огляду на ваші індивідуальні особливості). Переважно це трави, які мають послаблювальну дію, щоб спровокувати повніше очищення кишечнику від застійних накопичених шлаків (лист касії, корінь ревеню, кора жостеру). Заварюйте як чай (столову ложку залийте склянкою окропу) і пийте ледве теплим кілька разів на день між прийомами їжі. Хочу попередити: якщо ви страждаєте від закрепів, ліпше спершу зробити кілька клізм із теплою водою, щоб розм’якшити калові «пробки».

Можете приготувати такий очищувальний збір. Візьміть 4 частини жовчогінних трав (безсмертник, кукурудзяні приймочки), три частини проносних трав (лист касії), дві частини сечогінних трав (мучниця й/або польовий хвощ), одну частину заспокійливих трав (собача кропива й/або ромашка). Чайну ложку збору залийте половиною склянки окропу. Кип’ятіть 1-2 хвилини. Нехай настоїться 20 хвилин. Пийте теплим 1-2 рази на день по чайній ложечці до їди протягом тижня.

МОРКВЯНИЙ СІК І САЛАТИ

Корисно випивати на день (незалежно від прийому їжі) не менш як 0,5 л морквяного соку, додаючи до нього 50-100 мл бурякового. Це дієве натуральне проносне. Із буряковим соком будьте обережними, оскільки він дуже активний і може знижувати тиск (якщо є дискомфорт, зменшіть його кількість). Їжте побільше морквяних і бурякових салатів, яблук (тільки знімайте шкірку, щоб позбутися речовин, якими їх обробляють). У них багато клітковини, яка очистить кишечник і унеможливить накопичення токсинів.

Для очищення можете ранком натще протягом 5-10 хвилин посмоктати в роті соняшникову олію (1 столову ложку), не допускаючи проковтування. Олія забирає на себе токсини. Коли ви її виплюнете, вона матиме білий колір (у жодному разі не випльовуйте в раковину на кухні, ліпше — в туалет, туди підуть отрути).

Поки організм відновлюється, приберіть всі провокаційні чинники (домашніх тварин, килими, небезпечні продукти), робіть вологе прибирання, щоб позбутися пилу (це один з відомих алергенів).

Якщо ми піклуватимемося про чистоту свого внутрішнього середовища - свого організму, ми обов’язково будемо здоровими й алергія обмине нас.

Прийом веде в Лікувально-діагностичному центрі «Медекс Плюс»Галина СМАЧИЛО, алерголог, пульмонолог, категорія вища.

Поради лікаря: які причини виникнення алергії, профілактика та лікування, фото-1

Лікувально-діагностичний центр «Медекс Плюс»

вулиця Військових Ветеранів, 10

тел.: 0342-71-15-60, (097) 660-71-17, (066) 237-55-22

Клініка "Медекс Плюс" на Фейсбук.

Читайте також: Урогінекологічні захворювання: не займаємося самолікуванням, а йдемо до лікаря

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#алергія #порадилікаря #лікуванняалергії #профілактикаалергії #медексплюс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...