12:20, 19 квітня 2018 р.
Турбує безсоння? Ми знаємо причину!
Сон - це функціональний стан організму, під час якого відбувається оновлення резервів організму. Виділяють фази швидкого і повільного сну, чергування яких необхідне для забезпечення нормального функціонування таламокортикальної системи (субстрату вищих психічних функцій людини) підтримання стабільної нормальної роботи мозку.
Що ж відбувається під час сну?
· 1. Активуються ендокринні функції: секреція гормону росту, кортизолу, АКТГ.
· 2. Посилюється опірність імунної системи.
· 3. Відбувається відновлення периферичної нервової системи.
СКІЛЬКИ ПОТРІБНО СПАТИ І КОЛИ ЗАСИНАТИ?
В середньому тривалість сну у дорослих людей становить від 6 до 9 годин. Цікавим фактом є те,що цінність сну в різні години різна. Так, сон від 19:00 до 20:00 відповідає 7 годинам відпочинку, від 0:00 до 1:00 - 2 годинам, а від 5:00 до 6:00 ранку - всього одній хвилині. Цим пояснюється те, чому раніше люди, лягаючи спати із заходом сонця, володіли міцним здоров’ям.
ПРИЧИНИ ПОРУШЕННЯ СНУ
Не є новиною той факт, що значна частина людства страждає безсонням. Досить часто ми спостерігаємо за собою часті безсонні ночі і щоразу шукали якусь стандартну причину: від перенапруження до банальної зайвої чашки кави. Проте насправді причина не завжди одна, і чим більше нижченаведених факторів відповідають вашому стилю життя, тоді можна з 99% впевненістю сказати, що у вас часте безсоння.
До цих факторів належать:
· надмірні стресові ситуації протягом дня;
· переїдання на ніч;
· вживання міцних напоїв (кава, міцно заварений чай) в другій половині дня;
· надмірна фізична робота;
· задушливе приміщення;
· ендокринні, кардіологічні, гастроентерологічні патології;
· робота в нічну зміну.
НАСЛІДКИ ПОРУШЕННЯ СНУ
Людину, що страждає безсонням досить легко відрізнити від інших. Втомлений вигляд, мішки під очима, чашка кави як постійний атрибут у повсякденному житті – це все тільки початки.
Ось що чекає вас надалі:
· дратівливість вдень, зниження концентрації уваги, погіршення пам’яті, когнітивних функцій;
· часті простудні захворювання;
· проблеми зі шкірою, ламкість волосся та нігтів;
· поганий зовнішній вигляд, синці та мішки під очима, почервоніння склер;
· порушення роботи серця і патології судин (тахікардія), травної системи (порушення травлення), ендокринної системи.
За статистичними даними, порушення сну є причиною збільшення частоти онкозахворювань, особливо раку молочних залоз у жінок.
ЧОМУ САМОСТІЙНЕ ЛІКУВАННЯ НЕЕФЕКТИВНЕ?
При порушеннях сну люди іноді самостійно, без призначення лікаря, купляють снодійні препарати. Не знаючи причини порушення сну, таке лікування ефективне в 10% випадків, а до снодійних препаратів часто відбувається звикання. Іноді достатньо нормалізувати режим сну і відпочинку, обмежити перегляд телепередач на ніч, вживання їжі перед сном, налагодити прогулянки на свіжому повітрі - і сон нормалізується.
Якщо ж цього не відбулося, звертайтеся до фахівця, і він допоможе Вам розібратися у причині (психогенна, соматична чи функціональна), призначить необхідні обстеження, за потреби порекомендує консультацію потрібних суміжних спеціалістів, і призначить відповідне лікування.
Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» допоможуть вам розібратися із причиною безсоння і надалі побороти її спільними зусиллями.
Наталія Трушик – лікар-невропатолог МЦ Оксфорд Медікал
Читайте також:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:30, 2 січня
17:57, 7 січня
10:34, 10 січня
10:34, 10 січня
17:57, 7 січня
live comments feed...