23:00, 6 грудня 2017 р.
"Фотополювання" у Карпатах. ФОТО
У Національному природному парку «Верховинський» встановлені фотопастки. Жодної шкоди диким тваринам вони не чинять, а тільки їх фотографують.
Результати фотомоніторингу поширила прес-служба НПП «Верховинський».
Співробітники Парку встановлюють «фотопастки» в місцях концентрації парнокопитних, на лісових стежках і міграційних коридорах диких тварин, узліссях та біополянах. Такою мережею фотофіксації покрита майже вся найцікавіша у фауністичному аспекті територія НПП «Верховинський».
Цього року майже на всій території Парку з'явився стільниковий зв'язок, що дозволило встановити нові моделі фотопасток з функцією миттєвої передачі зображення. Це стало можливо завдяки підтримці таких організацій як WWF, Фракфуртського зоологічного товариства та Українського товариства охорони птахів.
На кінець 2017 року отримано зимові фотографії великих ссавців.
Всі отримані матеріали опрацьовуються і використовуються під час розробок природоохоронних рекомендацій для їх подальшого втілення зважаючи на те, що негативний вплив діяльності людини на біорізноманіття Українських Карпат зараз досягнув критичної межі.
Довідково. Територія НПП «Верховинський» віддалена та важкодоступна, зазнає мінімального антропогенного впливу. Тут наявні представники бореальних, тайгових і мішаних лісів Західної Європи. Найхарактернішими є саламандра плямиста, тритон карпатський, тритон альпійський, кумка гірська, глухар, рябчик, жовна чорна, шишкар ялиновий, вивірка звичайна, ведмідь бурий та деякі інші.
Великі ссавці мають неабияке значення в функціонуванні наземних біоценозів. В абсолютно дикому стані на території Парку характерні: олень благородний, козуля європейська, кабан дикий, бурий ведмідь, рись, вовк, кіт лісовий, горностай, норка європейська.
Читайте також:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...