• Головна
  • Вакцинація собак - опис та графік щеплень
Новини компаній
09:21, 30 жовтня 2017 р.

Вакцинація собак - опис та графік щеплень

Новини компаній

Кожна дитина бажає завести чотирилапого друга. Веселий цуцик для дітлахів звісно забавка, та для дорослих – це велика відповідальність. Адже собака – не просто іграшка, а ще й істота, яка, як мале дитя потребує відповідного догляду. Не всі дорослі усвідомлюють, що тільки годувати, вигулювати та гратися з собакою недостатньо. Треба також слідкувати за станом її здоров’я, гігієною, вчасно вакцинувати тварину, щоб запобігти багатьох хвороб. Адже деякі собачі захворювання можуть бути дуже небезпечні, як для песика, так і для оточення.
Обговорімо наступні теми:
1 Навіщо потрібна вакцинація
2 Що необхідно знати перш ніж робити щеплення
3 Які загрози можуть оточувати собаку
· Парвовирусного ентерит
· Лептоспіроз
· Чума
· Сказ
4 Обов’язковий графік вакцинації
5 Чи є у щеплень можливі наслідки, і які
6 «Маючи друзів вважай, що ти володієш скарбами».

Домашня тварина, яку придбала сім’я, опиняється у центрі уваги усіх – і дорослих і дітей. Загальний улюбленець стає повноправним членом родини. Він дарує радість своїм веселим норовом, пробуджує самі прекрасні почуття ніжності й любові, навіть коли робить якусь невеличку шкоду в вигляді погризеного черевика, чи калюжі у несподіваному місті. І дивлячись у ці винуваті оченята, все одно все пробачите цьому малому пустуну.


Втрата улюбленця через захворювання може стати для вашої дитини справжнім горем, тому песику необхідно зробити щеплення від небезпечних хвороб. Наслідки безтурботного відношення до вакцинації також можуть бути жахливими й щодо людей, багато недуг тварин передаються до людини, особливо якщо в сім’ї є діти з ще недостатньо сформованим імунітетом.

Існують окремі породи собак, які особливо сприйнятливі до вірусних інфекцій. Таким тваринам вкрай необхідно робити щеплення особливо під час епідемій. Адже курс лікування собачки обійдеться
важкота затратно і може спричинити улюбленцю багато страждань.
Вчасно вакциновані тварини майже не схильні до хвороб. Навіть, якщо собака безпосередньо контактувала з носієм інфекції й захворіла через це, то недуга пройде в малій формі без видимих ускладнень. Імунітет починає формувати антитіла, контактуючи з вірусом. Щеплення ж обманює імунну систему, та не викликає при цьому недугу.
Вакцина містить лише фрагменти вірусу, необхідні тільки для розпізнавання штаму. Це мертвий та неактивний вірус, тому навіть вакцина від сказу собак абсолютно безпечна. Після щеплення собака не захворіє на цю хворобу.

Антитіла після щеплення можуть формуватися декілька років, тому треба робити вакцинацію своєчасно. Від цього залежить несприятливість вашого вихованця до різних видів інфекцій та вірусів, а також майбутній імунітет собаки.

Також, як і людина, цуценя отримує перший набір антитіл з молоком матері, якщо воно було на грудному вигодовуванні, або з плаценти, якщо собака проходила вакцинування.
Але через приблизно 3 місяці наступає імунний спад, через те, що цуценята відлучаються від матері тому саме в цей час необхідно підтримати вироблення антитіл вакцинацією.
Якщо ви знайшли цуценя на вулиці перш ніж робити йому щеплення треба показати тваринку ветеринарному лікарю, для того щоб взяти аналізи на антитіла. Адже собачка може бути вже вакцинована.



Імунізувати необхідно також і дорослих ос
іб, тому, що від імунітету матері залежить і здоров’я майбутнього потомства.
Неможна робити вакцинацію собакам, які щойно народили. Також не рекомендується проводити щеплення тваринам у період в’язки або в період лактації. Треба витримати інтервал в один місяць до або після.

Що необхідно знати перш ніж робити щеплення
У тому віці, коли імунітет цуценяти, переданий матір’ю разом з молозивом знизиться до мінімального рівня, а це приблизно 2-3 місяці, необхідно робити щеплення. Нема потреби це робити раніше, тому що малюк повністю захищений від різного роду інфекцій організмом своєї мами та не потребує втручань зовні.

В період вакцинації важливим фактором є здоров’я вашого улюбленця. Адже щеплення – це імунне навантаження на організм, тому ослаблений організм не потрібен піддаватись додатковому стресу.

Зниження імунітету також відбувається у період зміни молочних зубів на постійні – цей етап триває від чотирьох до шести місяців та може супроводжуватись болісними відчуттями й підвищенням температури.

До першого щеплення слід уникати контакту щеняти з іншими тваринами. Не слід вигулювати собаку у громадських парках, та місць вигулу інших собак, тому що випорожнення інших тварин напевне вже містять небезпечні віруси. У всіх захворювань є певний інкубаційний період. Тому визначити інфікування може тільки лікар з допомогою лабораторних аналізів.
Звісно хворобі
краще запобігати, ніж лікувати, тому щоб тварина добре перенесла щеплення, необхідно звернути увагу на деякі аргументи:

Вакцинувати можна тільки здорову собаку, хворій вакцина тільки зашкодить. У разі епідемій вакцинація збереже життя вашому улюбленцеві.

Послабити імунітет можуть також паразити. Необхідно робити профілактику, особливо перед щепленням. Для того, щоб отримати професійну рекомендацію, необхідно звернутися до ветеринара, та при необхідності позбавити тварину глистів, а потім вже робити вакцинацію.
Собака з підвищеною температурою тіла ні в якому разі не може бути допущена до вакцинації. Нормальні показники - це не вище 39 градусів за Цельсієм. Слідкуйте за показниками термометра та вологістю носа собаки.

Необхідні лікувальні заходи повинні здійснюватись тільки кваліфікованими фахівцями, отже не намагайтесь самі робити щеплення. Не потрібно ризикувати здоров’ям песика, тому що можливі ускладнення, а це не варто заощаджених на процедурі коштів. Досвідчений лікар зможе швидко зорієнтуватись, якщо щось піде не так і надати необхідну допомогу.
Для того, щоб організм собаки був міцним, ваш улюбленець повинен вживати повноцінний раціон, та отримувати усі необхідні поживні речовини. Інакше результат щеплення може мати непередбачувані наслідки.

Які загрози можуть оточувати собаку
Існує чотири найбільш небезпечних хвороб, які можуть трагічно закінчитись не тільки для тварини, а і для її господаря. Це парвовирусний ентерит, лептоспіроз, сказ та чума. Особливо небезпечний сказ, так, як розвивається хвороба дуже швидко, і має летальні наслідки, як для тварини, так і для людини.

Парвовирусний ентерит
Особливо небезпечний для щенят і зазвичай призводить до загибелі тварин. Дорослі собаки теж тяжко переносять це захворювання.
Цю хворобу супроводжують такі симптоми як:
Довготривала блювота і пронос, які сильно зневоднюють організм. Джерелами захворювання можуть стати комахи – переносники, та інші інфіковані тварини.

Лептоспіроз
Ця хвороба становить загрозу не тільки для собаки, а також і для людини. Симптомами зараження є: лихоманка, блювання кров’ю, діарея. В гострій формі захворювання настає смерть протягом тижня.
Джерелами захворювання можуть бути: тварини сімейства щурячих – миші, криси, комахи, кліщі, тварини сімейства куницевих, а також при контакті з іншою зараженою собакою.
Чума чи хвороба Каре.
Форма вірусного захворювання, яку ще називають чумка (хвороба плотоїдних).
У основі хвороби лежить інфекція, заразитись якою можна різними шляхами:
через птахів і їх кормушки, підстилки чи навіть на взутті та одежі людини. Інкубаційний період триває від 5 до 7 днів, та може як скорочуватись до двох днів, так і подовжуватися приблизно 3 тижні.
Симптоми: втрата апетиту, параліч, пронос чи запор, озноб, в'ялий стан.
При гострій формі захворювання на жаль настає смерть.
Чумка вкрай небезпечна хвороба, особливо для цуценят вона є смертельною. Дорослі собаки, які перенесли це захворювання, отримують імунітет на все життя.
Сказ
Щоб уберегти свою сім’ю від страшної трагедії обов’язково треба вакцинувати собаку від сказу, через те, що ця хвороба є смертельно небезпечною і для тварин і для людей. При зараженні неминучий летальний результат.
Сказ передається через укус тварини, разом з її слиною.
Симптомами захворювання є: рясне слиновиділення, виття, гіперзбудливість, боязнь води, неможливість ковтання, чи навпаки заковтування неїстівних предметів, відмова від їжі.
Види вакцин
Існують вакцини двох видів – це комплексні, та моно вакцини. Комплексні призначені проти цілого ряду недуг, а моно – виробляє імунітет тільки проти однієї.
Обов’язковий графік вакцинацій
У перші місяці життя необхідно зробити наступні щеплення:
8-10 тижнів – парвовирусного ентериту, лептоспіроз, чума з ревакцинацією у 12 місяців. Вакцини ставляться кожен рік.
Проміжок в першому періоді між щепленнями становить один або два тижні.
У 12-13 тижнів робиться вакцинація від сказу з ревакцинацією в 12 місяців.
Щеплення робляться щорічно.
Після першого щеплення необхідно дотримуватись карантину тривалістю у два тижні. Категорично не дозволяється вигулювати собаку. Також треба ховати вуличне взуття подалі від песика, адже на ньому можуть бути небезпечні для тваринки мікроорганізми.
Наступне щеплення вимагає майже таких правил, але гуляти вже потрохи можна. Важливо тільки не мочити й не переохолоджувати песика.
Після наступних щеплень правила ще простіші – можна одразу гуляти, однак всі інші умови необхідно враховувати.
Перша вакцинація переживається особливо болісно для собачки. Може знизитись імунітет, зникнути апетит, навіть з’явитися розлад травлення та температура. Важливо створити для цуценяти комфортні умови. У малюка повинна бути свіжа вода та їжа у доступному для нього місці. У тварини може бути відсутній апетит, тому не варто його примушувати їсти, а дати йому якнайбільш спокою.
Від 3 днів до тижня якщо стан собаки не покращиться необхідно звернутись до ветеринарного лікаря, тому, що у щеплень можуть бути деякі побічні ефекти.
При неправильному введені вакцини у тварини може виникнути гематома, алергічна реакція на її склад. Алергія може бути дуже небезпечною і викликати анафілактичний шок, в результаті якого без надання кваліфікованої допомоги, може статися смерть тварини. Негайно зверніться до ветеринара, якщо ви побачили що тварина задихається, має слизові синюшного кольору, рясне слиновиділення, слабкість. Не займайтесь лікуванням самостійно, ви можете тільки погіршити стан собаки!
Маючи друзів вважай, що ти володієш скарбами
Так говорив видатний Григорій Сковорода і він мав рацію!
Не зважаючи на багато клопотів з відвідуванням ветеринарного лікаря, часу, нервів та коштів, можливо навіть зіпсованих речей - спілкування з собакою все ж таки приносить багато радості людям, які її оточують. Це підтвердять усі собаківники. Насправді клопотів з собакою не так багато, як здається на перший погляд. Для того, щоб все було добре треба знати, звідки може бути небезпека, і на щеплення зводити собачку раз на рік буде зовсім не важко.
Але ця тварина буде так щиро вас любити, так чекати й так сумувати за вами. Вона буде захищати та принесе жвавий та радісний настрій в ваше життя.
Адже ви не просто купуєте собаку, ви приймаєте в своє сердце щирого та незрадливого друга!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вакцинаціясобак-опистаграфікщеплень
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...