• Головна
  • ПНУ нагородили сертифікатом за участь у міжнародному проекті "Шкільний учитель нового покоління". ФОТО
15:40, 17 жовтня 2017 р.

ПНУ нагородили сертифікатом за участь у міжнародному проекті "Шкільний учитель нового покоління". ФОТО

12 жовтня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася презентація результатів першого року впровадження нової типової програми "Методика навчання англійської мови" в 10 педагогічних і класичних вищих навчальних закладах України. Інноваційна програма була укладена за підтримки Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні в рамках проекту «Шкільний учитель нового покоління» і пілотується у вищих навчальних закладах з 2016/17 навчального року.

В обговоренні Програми брали участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс, Заступник Міністра Павло Хобзей, Менеджер програм з англійської мови Саймон Етертон, ректори, проректори, декани факультетів, завідувачі кафедрами та викладачі вищих навчальних закладів - учасників Проекту.

Прикарпатський національний університет на заході представляли проректор з науково-педагогічної роботи, професор Галина Михайлишин – координатор проекту; доцент кафедри англійської філології факультету іноземних мов Ігор Романишин – учасник робочої групи з розробки Програми.

3.jpg

3.jpg

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на зустрічі зазначила, що цей проект має стати системоутворюючим для подальшого розвитку як освіти вчителів англійської мови, так і педагогічної освіти загалом.

«Ми вдячні нашим партнерам та друзям України – Британській раді – за системну підтримку освіти у нашій державі. Дійсно, без нового вчителя не буде Нової української школи. І для мене надзвичайно прикро, що попри європейський досвід, де саме педагогічні університети стали рушієм реформи освіти, наші ВНЗ часто залишаються закритими до нового і не готові змінюватися. І ці виші, що увійшли у проект, які мають достатньо потужностей, аби потягнути виконання його складних умов, знайте – саме ви сьогодні є провідниками змін. Я вважаю, що ви обов’язково маєте підключитися до доопрацювання концепції нової педагогічної освіти, а підхід «методика викладання не менш важлива за знання теорії» – має стати наріжним каменем сучасної підготовки педагогів. Неможливо навчити майбутнього вчителя, якщо вищий навчальний заклад на навчання методикам виділяє лише 4% часу, а саме така ситуація у більшості українських університетів сьогодні», – наголосила Лілія Гриневич.

5.jpg

5.jpg

Під час проведення презентації вищі навчальні заклади-учасники проекту, серед яких і Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, були нагороджені сертифікатами за участь в проекті.

Довідково:Проект «Шкільний учитель нового покоління» розпочався у березні 2013 року. Робоча група проекту провела допроектне дослідження та розробила Програму з методики навчання англійської мови. У вересні 2016 року розпочався експеримент з впровадження нової програми з методики в 10 педагогічних вишах України, який був затверджений наказом Міністерства освіти і науки України № 871 від 12 серпня 2015 року. У ньому взяли участь 51 викладач ВНЗ, 470 студентів, 46 шкіл та 188 учителів-наставників. У 2015, 2016 та 2017 роках Британська рада в Україні проводила спеціальні літні та зимові школи для викладачів ВНЗ, які брали участь у проекті, а також учителів наставників – щоб вони також могли покращити професійну майстерність. Планується, що до експерименту в новому навчальному році приєднається ще 6 вишів.

2.jpg

2.jpg

Читайте також: В ПНУ обговорили рівень освіти в гірських регіонах. ФОТО. ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #освіта #ПНУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...