09:20, 6 жовтня 2017 р.
«Ще не все втрачено, якщо зібралося скільки людей послухати поезію»
5 жовтня у мистецькому відділі Івано-Франківської обласної наукової бібліотеки ім. І. Франка зібралося люду скільки, що ніде було яблуку впасти. То прихильники творчості івано-франківського поета Володимира Присяжнюка прийшли привітати його з виходом у світ нової книги.
Збірка поезій «У середмісті моєї пам’яті», а саме так називається нова книга Володимира Присяжнюка, зібрала під своєю палітуркою, в основному, ліричні твори. Водночас у цих творах вмістилося дуже багато і романтики, і філософії, і гострої соціальної проблематики.
У книгу, фактично, трансформований мій особистий досвід – зізнається автор. – Поезії, зібрані в книзі, різнопланові, розказуючи про ліричних героїв, одночасно вони передають і мої переживання та відчуття.
Висловити свою підтримку і зачаруванням словом поета прийшли його колеги по перу Володимир Єшкілєв, Богдан Томенчук, Ольга Деркачова (модератор презентації), а також головний спеціаліст відділу культури і мистецтв, національностей та релігій ОДА Оксана Ющишин, мистецтвознавець, науковець і громадський діяч Ганна Карась та багато ін. Зокрема, Ганна Карась зауважила:
Ще не все втрачено, якщо зібралося скільки людей послухати поезію.
Щиро привітав автора з новою книгою письменник Володимир Єшкілєв, наголосивши на важливості презентованої книги, адже вона говорить про Володимира Присяжнюка, як про самобутнього поета.
Вітаю тебе, що ти перейшов з позиції пародиста на позицію поета. Це – вже трибуна, з якої можна щось говорити.
Про вагомість нової книги івано-франківського поета говорить і літературний критик, журналіст Ігор Лазоришин:
«Книжка Володимира Присяжнюка – це вагома заявка про те, що творче Прикарпаття має ще одного поета. Навіть попри те, що це – його перша книжка лірики. Вона цікава тим, що автор самобутньо працює над образами, цікавими і яскравими, які не є якимись заяложеними чи образами-штампами. Відчувається, що фундаментом для його поетичної творчості є літературні пародії. У творах, вміщених у збірці, є гумористичні вкраплення, які роблять поезію цікавою. А стрижневий вірш, який і дав назву збірці, постає, наче шалик, яким автор вирішує закутатись, коли йому холодно. Такий собі наскрізний образ спомину.
Головне у тому, щоб автор не піддавався на провокативні поради. Літературна пародія, і в цьому я можу дискутувати будь з ким, не є чимось другорядним чи другосортним. Навпаки, літературна пародія потребує досконалості поетичної. І в час, коли процвітає графоманство, а літературна критика відпочиває, то бодай літературна пародія змусить авторів задуматися над тим, що вони пишуть
Це добра книжка, гарна, цікава, самобутня »
Нагадаємо, минулого року Володимир Присяжнюк заявив про себе як про пародиста книгою «Тобі сюди, Алісо!»
Зігріває, як шалик в’язаний…
Зігріває, як шалик в’язаний, Нас тепло благодатне споминів. Стільки всього було нами сказано, Стільки всього було недомовлено… І хитке метушиться нинішнє, А думки, наче струни, напнуті- Розцвітає минуле вишнями В середмісті моєї пам’яті. Навмання ми і далі ходимо- Поодинці - провулками, лазами… Знов без тебе мені так холодно- Одягаю я шалик в’язаний. © Володимир Присяжнюк |
Читайте також: Нову книгу Марії Ткачівської презентувала у Франківську
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:26, 21 листопада
10:59, 15 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
live comments feed...