• Головна
  • Через 336 років в Україні не залишиться запасів нафти та газового конденсату, - ІПВГ
15:10, 25 серпня 2017 р.

Через 336 років в Україні не залишиться запасів нафти та газового конденсату, - ІПВГ

За даними другого звіту ІПВГ, балансових запасів природного газу при не змінному споживанні достатньо для покриття внутрішнього потреб України протягом 27 років. Нафти і газового конденсату – 336 років. 

Пов’язане зображення

Пов’язане зображення

Основні балансові запаси нафти і газового конденсату зосереджені в Полтавській, Сумській, Львівській, та Івано-Франківській областях. А ось природного газу більше на Полтавщині і Харківщині.

«Значним резервом вуглеводної сировини на Прикарпатті, та й в Україні загалом є залишкові нафта та конденсат на родовищах, які експлуатують десятиліттями. Балансові запаси корисних копалин це ті запаси, що можна видобути застосувавши сучасні технології. Так, у нашому західному регіоні коефіцієнт вилучення нафти із старих родовищ складає трохи більше 16%. При використанні нових технологій цей показник може зрости до 35%», - переконаний експерт проекту ІПВГ Ігор Рибіцький.

Результат пошуку зображень за запитом "ігор рибіцький"

Результат пошуку зображень за запитом "ігор рибіцький"

Попри все, поточні обсяги видобування вуглеводнів не дозволяють покрити власні потреби України. Частка імпорту природного газу складала майже 50% у 2014 році і 45% у 2015.

Згідно проекту Енергетичної стратегії Міненерговугілля до 2035 року головним завданням галузі є зменшення імпорту природного газу та розвиток власної ресурсної бази. Таке завдання можна виконати за рахунок збільшення обсягів пошуково-розвідувального буріння на нових площадках та експлуатаційного буріння на старих родовищах.

За словами Ігоря Рибіцького, одною із проблем галузі залишається зупинка роботи вітчизняних НПЗ. Саме міжнародна ініціатива прозорості видобувних галузей, яка запрацювала в Україні з 2013 року покликана привернути увагу інвесторів, показати, що нафтогазовий ринок в Україні може працювати прозоро.

Нагадаємо, в Україні триває підготовка третього звіту ІПВГ, у якому оприлюднять дані за минулий рік. Завдяки ініціативі прозорості громадськість має відкритий доступ до важливих даних видобувних компаній: про платежі за кожним родовищем, про кінцевих власників компаній, тексти угод тощо.

Читайте також: На Прикарпатті викрали 5 тонн нафти

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #Україна #енергетика #нафта #газ #ІПВГ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...