21:36, 24 червня 2017 р.
Як нас доганяє Чорнобиль
Онкозахворювання виникають "нізвідки" і забирають в "нікуди", поширилися хвороби щитовидки, лімфовузлів, крові...Так озивається в нас аварія на ЧАЕС. Це мовчазне чудовисько, що пожирає нас дотепер, що приведене нам вождями і вождиками, котрі за будь-яку ціну хотіли "понтанути" перед світом...От і маємо - ціну.
Основними радіонуклідами, що випали в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, є йод 131, цезій 137, стронцій 90. Ці ж елементи присутні в районах ядерних полігонів.
Йод 131 випадав і надавав шкідливу дію в перші дні аварії. Зараз доводиться боротися з наслідками опромінення - гіперплазією (збільшенням щитовидної залози та її гіперфункцією).
Цезій 137 порушує обмін речовин. Вивести його допомагають лікарські трави, що сприяють нормалізації обміну речовин, сечогінні, здатні виводити радіоактивні ізотопи через нирки, потогінні.
Стронцій 90 накопичується в кістках, має період напіврозпаду 30 років.
Надходить в організм, в основному, з молоком і молочними продуктами. Вивести його найважче, так як в кістковій тканині процеси обміну йдуть повільно. Опромінюючи кістковий мозок, стронцій вражає кровотворну систему.
За повідомленнями ГУНП в Івано-Франківській області, радіаціний гама фон на Прикарпатті - в межах норми.
Будьте уважні до себе.
ПРОСТІ ПОРАДИ
- Рідше літайте літаками. Чим вищий і триваліший політ, тим більше доза опромінення.
- Джерелом шкідливого випромінювання є також комп'ютери. Тому робота з електронною технікою вимагає суворого дотримання певних гігієнічних правил: не наближайтеся до екрану ближче 50 см, підтримуйте в приміщенні вологість у межах 40-60%, покривайте підлоги антистатичними матеріалами, не вдягайте одяг із синтетичних тканин.
- Будинок, побудований з каменю, граніту, глинозему, володіє набагато більшою питомою радіоактивністю. Особливо бійтеся будинків із фосфогіпсу, з матеріалів на основі доменного виробництва (шлаку).
- Правильне протирадіаційне харчування:
- На ринку або в магазині вам навряд чи повідомлять ступінь зараження продуктів. Орієнтуйтеся самі. І пам'ятайте, що правильна обробка продуктів зменшує вміст нуклідів
- Картоплю і буряк обов'язково очищайте від шкірки. Це знижує активність цезію 137 та стронцію 90 на 30-40%. Після відварювання і підсолювання вміст радіонуклідів знизиться ще вдвічі.
- Відварювання будь-якого продукту - овочів, м'яса, риби - зменшує вміст радіонуклідів в межах від 30 до 50%.
- М'ясо, рибу, будь-який інший харчовий продукт, якщо дозволяє технологія приготування, необхідно вимочувати 1-2 години в невеликій кількості води з додаванням оцту.
- Субпродукти: вим'я, нирки, легені, печінку жителям великих промислових міст і зон з підвищеною радіоактивністю в їжу краще не використовувати, або обмежувати їх споживання. Причина - ці органи тварин концентрують, збирають радіоактивні елементи.
- Бульйон, отриманий після варіння м'яса, краще злити. Якщо вам потрібен саме бульйон, зробіть його вторинним: м'ясо залийте холодною водою, варять 10 хв, потім воду міняйте і варіть до готовності.
- Слід врахувати, що продукти, отримані з молока, стають набагато чистішими від самого молока: цезію та стронцію в сирі менше на 70%, в сметані - на 80%, вершки і масло з зараженого молока стають майже чистими.
- старатися не смажити м'ясо і рибу: під час смаження на поверхні утворюється скоринка, яка перешкоджає виділенню шкідливих речовин.
- Включіть в раціон сім'ї терту редьку: вранці натріть, ввечері їжте, і навпаки.
- Віддавайте перевагу вівсяній і гречаній крупам, супи та каші з них заправляйте рослинним маслом.
- Морква має протирадіаційним дією, додавайте її в усі страви у сирому або вареному вигляді.
- Обмежте вживання продуктів, що сприяють накопиченню радіонуклідів в організмі:
- Не захоплюйтеся м'ясними бульйонами, не їжте холодець, не використовуйте в кулінарії кістковий жир - у цих продуктах особливо високо вміст радіонуклідів;
- Не слід в зонах підвищеної радіації вживати каву, кращий напій в таких районах - звичайний хлібний квас, також корисний зелений чай;
- Не рекомендується їсти варені яйця, так як в шкаралупі накопичується стронцій, при варінні переходить у білок; якщо полуницю потримати в розчині лимонної кислоти (1 ст. ложка на 3 л води) протягом години, вона втратить 50% своєї радіоактивності. Вимочування в лимонної кислоті дає схожий ефект з іншими ягодами.
- Деякі продукти харчування з екологічно чистих зон важливі для профілактики онкологічних захворювань, допомагають виводити з організму радіонукліди та важкі метали. Найбільш доступний і ефективний продукт - червоний столовий буряк, що є майже у всіх районах країни.
- Рецепт суміші для очищення організму: сік з буряка, редьки чорної і моркви змішати в рівних кількостях. Суміш злити в темну пляшку, поставити на 3 год у теплу духовку. Вживати по 1 ст. ложці 3 рази на день перед їжею.
- Іншим доступним засобом очищення організму є звичайна чорна смородина.
- Корисні всі соки, овочеві та фруктові, містять червоні пігменти: виноградний, томатний, гранатовий ...
- Якщо є можливість придбати або заготовити чорноплідну горобина, віддайте їй перевагу перед усіма продуктами.
- Голодування як метод виведення радіоактивних шлаків. Корисність голодування для виведення з організму шлаків, у тому числі і радіоактивних, доведена медициною давно. При зовнішній простоті лікування ця процедура важка, що вимагає сили волі, витримки. Але спробувати голодувати варто хоча б 2-3 дні. А після інтервалу можна збільшити час до тижня.
- Їжте більше морської капусти. У морській капусті є альгінати, які вбирають у себе радіоактивний стронцій. А морські мідії та продукти з них прискорюють виведення радіоактивного цезію.
- Добре тримає в облозі і пов'язує радіонукліди яблучне повидло. Для підвищення захисних функцій організму не забувайте про цибулі і часнику. Добре діють продукти бджільництва: мед, прополіс, маточне молочко.
Питання питань: чи лікує спиртне?
Існує думка, що вино, горілка, коньяк ефективно «виводять» радіацію з організму. У пресі можна зустріти інформацію про те, що, наприклад, в колишніх соцкраїнах на уранових шахтах гірникам дають від 6 до 12 пляшок хлібної горілки на місяць. І про те, що космонавти регулярно п'ють червоне вино.
Ймовірно, спиртне «виводить» радіацію з організму. Однак не настільки ефективно, щоб жертвувати печінкою. Якщо впевнені в собі і в своїй печінці, можна вживати порціями по 50 г не більше 200 г червоного вина (краще кагору) на добу.
Ризик онкології зростає в зонах з підвищеною радіацією. Рецепти засновані на комплексній дії рослин
«Щит від онкозахворювань» - так назвав свою методику виведення радіонуклідів Е. Гапон. В основі методу - детоксикація організму за допомогою промивання кишечника настоями трав (череда, чебрець, колір лопуха, насіння льону, гілочки малини, шовковиці, вишні та ін - по дві трави в настої на кожну процедуру). Склади міняються через кожні два дні. Спосіб приготування: довести відвар до кипіння і «томити» в закутаний каструлі 12 ч. Перед застосуванням розбавити сирої мороженої водою (льодом), підігріти до 38 ° С. Технологія застосування (процедура) - як при звичайній клізмі. Один курс - щодня протягом 20 днів.
Скорцонера-кращий захист від радіації. Так вважають багато «травники».
Скорцонера схожа на морквину, та й смак у неї майже такий же. Технологія вирощування в городі теж нічим не відрізняється. Вважається, що за лікувальними властивостями вона може змагатися з женьшенем - «чорний корінь» (так іноді називають скорцонеру) оберігає від радіації: опромінені щури жили довше, якщо їх годували скорцонерою
Сучасна екологія житла розвіяла одне з головних помилок людства, окриленого розвитком своєї науки і техніки. Довгий час вважалося, що людина - цар і володар природи, покликаний, ні з чим не рахуючись, підкорювати її і підпорядковувати своїм потребам. Цей шлях, як показує хід історії, виявився тупиковим в еволюції самої людини. Він призвів не тільки до зростання кількості захворювань, а й загрожує підірвати саму можливість існування людини на Землі. Закони екології житла диктують людям, що необхідно докорінно змінювати ставлення до природи. Вона виплекала і підтримує людство. Ми, разом зі своєю цивілізацією, - частина природи, вбудовані в неї і цілком від неї залежимо. Тому головна умова нашого розвитку - не підкорення, а співпраця з природою, дбайливе і турботливе ставлення до всього, що нас оточує.
Людство стурбоване зараз тим, щоб перебудувати всі форми своєї діяльності не на шкоду, а на користь. Це єдиний шлях, щоб забезпечити не тільки подальше існування людей на Землі, але і новий підйом цивілізації. Цей грандіозний процес тільки починається. Він проходить важко, вимагає нових знань, багато коштів і об'єднаних зусиль. Всі ми активні учасники цього нового етапу.
Читайте також: Чорнобиль.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:58
13 грудня
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
live comments feed...