15:10, 16 червня 2017 р.
Що нам чекати від медичної реформи?
От і назрів час на те, що нарешті громадян України нарешті будуть мати добре і якісне медичне обслуговування, зникнуть докторські "хабарі",пацієнт буде здоровий і щасливий, бо зможе вибрати найкращого лікаря, за все це буде трохи платити держава, а трохи сам пацієнт, кращі лікарі будуть добре заробляти, а гірші будуть підвищувати свої кваліфікацію, щоб бути конкурентноспроможними...Ну, принаймні так виглядає ця оптимістична ситуація в світлі медичної реформи, яку пропонує сьогодні людям МОЗ України, Кабмін та і сам Президент.
Про це та про інше йшлося на зустрічі представники Міністерства охорони здоров’я, експертами громадської організації «Центр UA» та коаліції "Реанімаційний пакет" реформ сьогодні, 16 червня, в «Urban Space 100"
Відверто обговорюючи з журналістами основи виборчої та медичної реформ, голова і співзасновник Центру UA Олег Рибачук та експерт з медичної реформи Реанімаційного пакету реформ Олександр Ябчанка зазначили:
Ми несподівано наткнулися на нерозуміння,песимізм чи елементарну безграмотність молоді. Натомість у Франківську ми зустріли людей, котрі зацікавлені в обговоренні реформи, бо якщо не врахувати інтереси всіх зацікавлених осіб, то будь-яка ідея буде рвана...
Наразі в сфері медицини можна тільки те, що дозволено бюджетному закладу, а пропонують зміни, при яких можна буде все, що не заборонено комунальному підприємству. В рамках політики децентралізації потрібно знати про ці зміни.
То що ж нам пропонує медична реформа?
Основна ідея медичної реформи- гроші за пацієнтом. Тобто, коли держава зараз видає гроші за принципом "є лікарня-є гроші", то в майбутньому гроші виділятимуться безпосередньо на пацієнта. Тобто, якщо до лікаря ніхто не ходить, то і заробляти він нічого не буде.
Передбачається також автономія медичного закладу, перехід на пряме фінансування шляхом підписання контракту з Національною службою здоров'я України, почнуться адресні виплати в системі охорони здоров'я.
Якщо до лікаря прийде пацієнт, то держава видасть за нього в середньому 210 гривень на рі к. МОЗ планує, що кожен лікар вестиме в середньому приблизно 2000 пацієнтів. При такій кількості клієнтів доктор отримуватиме 420 тисяч гривень на рік (35 тисяч гривень на місяць). Це буде державна, щоб ви розуміли, підтримка. І це буде основне фінансування лікування пацієнта. А решту ліків чи послуг пацієнт обиратиме сам ( після консультацій) і платитиме вже, звісно за це буде сам. Так він зможе вибирати якісніше для себе лікування і відчує реально всі переваги чи недоліки страхової медицини.Другими словами, це легальне надання додаткових медичних послуг.
"Якщо, наприклад,зараз ми маємо тарифну сітку, нормативи по ставках, то отримаємо при реформі вільний ринок праці", - зазначає п.Ябчанка
Далі так:
- обмежене використання інфраструктури—вільне перепрофілювання
- фактична заборона немедичних послуг —легальне надання додаткових послуг
- призначення головних лікарів—місцева процедура відбору директора комунального господарства
- утримання закладу—страхові виплати громадян
- субвенція в місцевий бюджет—виплати напряму на конкретних людей
- фактичне прийняття готівки лікарями —розрив контракту за прийняття готівки
В основному, проект - найбільш обговорюваний на Україні, його ініціатори вирішили все-таки провести громадське обговорення безпосередньо з людьми і мати всі підстави для подальшого затвердження законопроекту.
Щоб більш детально розібратися в пропонованих змінах, читайте таке:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:34, 10 січня
10:34, 10 січня
17:57, 7 січня
17:57, 7 січня
17:57, 7 січня
live comments feed...