17:40, 18 травня 2017 р.
Чи правильно на Прикарпатті "захоронюють" сміття
У Коломиї інспектують… сміттєзвалище. Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області вирішила перевірити, чи дотримуються норм захоронення відходів на Коломийському полігоні.
Приводом для перевірки стало звернення коломиянина журналіста та громадського активіста Євгена Гапича, пише НТК
Журналіст Євген Гапич — автор багатьох розслідувань у найрізноманітніших сферах. Нещодавно опублікував працю про місцеве сміттєзвалища та деталі бізнесу на смітті у Коломиї. Каже, ця тема зацікавила, після того, як влітку минулого року Коломия погодилась прийняти на свій полігон для захоронення частину львівського сміття. Нагадаємо, тоді люди виступили категорично проти. Водночас підняли інше не менш важливе питання щодо стану місцевого полігону захоронення твердих побутових відходів.
Опісля публікації матеріалу, — продовжує Євген Гапич, — до нього звернулись з Івано-Франківської обласної екологічної інспекції з проханням написати офіційний лист до установи, адже лише на основі цього документу можна призначати перевірки об'єктів. Євген Гапич каже, дуже здивувався, коли почув, що держслужбовці самі захотіли співпрацювати, тому не вагаюсь, написав звернення.
Тепер на місцевий полігон захоронення твердих побутових відходів приїхали представники з області. Головний спеціаліст державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ярослав Петращук каже, доволі часто їздить регіоном для перевірки роботи різних установ, не лише сміттєзвалищ.
Саме інспектування — це перш за все оглядини території. Інспектор каже: усе фільмують та вивчають документацію. Офіційний результат перевірки буде лише через місяць. До цього говорити про якісь порушення, чи санкції еколог не може.
Натомість Журналіст Євген Гапич у своїми думками ділиться більш сміливо. Переконує: місцеве сміттєзвалище порушує не тільки екологічні норми.
Директор ТзОВ « Колокомунсервіс» Ярослав Максимович – безпосередній керівник місцевого полігону захоронення твердих побутових відходів. Визнає, що побудоване сміттєзвалище не на сучасний лад, адже ввели його в експлуатацію понад 20 років тому. Наразі за рік захоронюють 50 тисяч метрів кубічних сміття, як з міста, так і з району. А до перевірок пан Ярослав зізнається, що вже звик.
Офіційний результат перевірки буде через місяць. Тоді державна екологічна інспекція і винесе вирок.
До слова, нещодавно нідерландці відвідали деякі громади області та майже всі полігони, розташовані в Івано-Франківщині. За словами урядовця з Нідерландів, наша область дуже чиста, на відміну від деяких регіонів Європи, тому, на перший погляд, ситуація з відходами, не така вже погана, але працювати потрібно негайно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:06, 10 січня
14:59, 12 січня
12:21, 13 січня
live comments feed...