Новини компаній
16:13, 10 лютого 2017 р.
«Дрібниці», які крадуть левову долю тепла у ваших радіаторів
Новини компаній
Можна встановити потужні та якісні радіатори в своїй оселі, проте продовжувати нераціонально витрачати паливо та жити в холодному приміщення. Справа в тому, що існує ряд помилок, припускаючись яких господарі втрачають більше 50% ефективності своїх батарей.
Про те, як уникнути несподіваних тепловтрат та оптимізувати систему опалення журналістів 0342.ua консультували фахівці спеціалізованої фірми «ТеплоБаза-ІФ».
- Неправильно підібраний діаметр труб.
В такому випадку вода, циркулюючи у радіаторі, не прогріває його кути.
Щоб цього уникнути, діаметр труби на вході має бути більшим, а на виході меншим. Труба одного діаметра по всій довжині — це найбільш поширена помилка, яка виникає під час встановлення радіаторів неспеціалістом.
- Неправильно вибрана потужність радіатора.
Якщо вона буде недостатньою відносно площі приміщення, що опалюється, це спричинить суттєву перевитрату газу.
Під час розрахунку необхідної теплової потужності радіаторів слід враховувати не лише його характеристики за даними виробника та площу приміщення. Важливе значення мають тепловтрати будівлі, бажана температура повітря, різниця температур між радіатором і повітрям в приміщенні. Загалом, розрахунки є досить складними і лише кваліфікований спеціаліст зможе врахувати всі ключові фактори.
- Встановлення радіатора в нішу.
Ви можете зіткнутися з тим, що батарея буде гарячою, а у кімнаті — холодно, бо радіатор більшу частину свого тепла буде віддавати ніші.
- Декоративна обшивка радіатора.
Будь-який декор — пластикові чи дерев’яні панелі, декоративні решітки тощо — заважають нормальній циркуляції нагрітого повітря. Більше того, з тих самих міркувань небажано навіть фарбувати радіатори. Також фарба зменшує тепловіддачу батарей.
- Радіатор за шторами.
В Європі ви ніколи не побачите радіатор, захований за шторами до підлоги, проте в Україні — це звичайне явище. Далеко не всі знають, що довгі завіси, особливо з важкої тканини, порушують нормальну циркуляцію повітря, в результаті чого більшість тепла віддається стіні та самим шторам.
Також існує ряд пристроїв, які, за умови комплексного використання, здатні зменшити витрати на опалення більш ніж в два рази.
- Термостатичні елементи
Деякі домовласники в опалювальний сезон регулюють температуру нагрівання радіаторів за допомогою часткового перекриття регуляційного крана. Але щоб знизити витрати на опалення, краще застосовувати термостатичні головки для радіаторів. За допомогою нанесеної на пристрій шкали на них задається необхідна температура в приміщенні. Коли радіатор нагнітає її до зазначеного рівня, термостат перекриває подачу теплоносія. Як тільки температура знизиться, подача поновлюється. Це дуже зручно і економічно.
- Кімнатні програматори — економія палива до 30%
Вони призначені для управління системами опалення і дозволяють автоматично підтримувати задану температуру повітря в приміщенні. Кімнатний програматор дозволяє задавати необхідний вам розклад роботи опалювальної системи залежно від власного графіка. Система опалення буде працювати на повну потужність лише тоді, коли вам це потрібно, а в інший час котел буде працювати в економному режимі, підтримуючи температуру в будинку на мінімально допустимому рівні.
- Конденсаційні котли — економія палива до 35%
Вони стають дедалі популярнішими в усьому світі через свій високий ККД. Цей ефект досягається за рахунок використання температури пари, яка утворюється при конденсації, тобто випаровуванні води.
Але слід враховувати, що конденсаційні котли досягають заявленої ефективності роботи за певних умов: має бути збільшена потужність радіаторів, а температура теплоносія повинна бути не більше 55˚С.
— опалення, водоочистка, каналізація, будматеріали.
Адреса: вул. Івасюка, 10;
тел.: 0 (50) 539-03-89, 0 (67) 344-12-79, 0 (99) 535-05-52
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
13:23, 23 листопада
14:58, 12 листопада
11:13, 15 листопада
5
15:12, 14 листопада
15:55, 16 листопада
live comments feed...