• Головна
  • В Україні хочуть криміналізувати домашнє насильство (ФОТО)
12:15, 24 січня 2017 р.

В Україні хочуть криміналізувати домашнє насильство (ФОТО)

У більшості країн Європи насильство у сім'ї — криміналізоване, в Україні — ні. Тому, для того, щоб його криміналізувати активісти ГО “Ла Страда Україна” намагаються ратифікувати так звану Стамбульську конвенцію. Це конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством. Але, не дивлячись на те, що пакет документів вже з минулого року перебуває у Верховній Раді України, ця конвенція ще досі не ратифікована, не зібрано достатньої кількості голосів депутатів. Тому документи ще доопрацьовують і коли ратифікують конвенцію, буде прийнято новий закон про боротьбу з домашнім насильством. Таким чином планується криміналізувати домашнє насильство.

Про це сьогодні під час навчально-методичного тренінгу на тему “Запобігання сексуальному насильству під час конфлікту” розповіла директор департаменту експертизи, моніторингу та законотворчої діяльності ГО “Ла Страда Україна” Катерина Бороздіна, пише 0342.ua.

Захід організований для соціальних працівників, психологів, медиків, педагогів, освітян, поліцейських Прикарпаття та тих, хто працює з колом осіб, які постраждали внаслідок насильства, і проводиться в рамках проекту, який фінансується посольством Великої Британії в Україні та Канадською неурядовою організацією.

"Сьогодні про насильство дуже важко говорити, а особливо тим людям, які перебувають у зоні конфлікту на сході України. Незважаючи на те, що Прикарпаття не так вже й близько до зони АТО, говорити про насильство під час конфлікту все ж таки варто і тут. Адже не потрібно забувати про тих осіб, які перебували у зоні бойових дій, воювали і повернулися сюди, до своїх родин. В них можуть проявлятися агресивні дії, які виливатимуться у конфлікт, у насильство. Тому нам слід вчитися по новому реагувати на ті види насильства, які проявлятимуться. А завдяки кращим міжнародним практикам і тим практикам, які вже є в Івано-Франківській області, ми спробуємо покращити взаємодії між самими структурами, які працюють з постраждалими, і відпрацювати більш дієві шляхи допомоги особам, які постраждали від насильства та ідентифікації потенційного кривдника", — розповідає Катерина Бороздіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Військовий психолог зі столиці налагоджує комунікацію між атовцями та держслужбовцями Прикарпаття

Незважаючи на те, що Прикарпаття не так вже й близько до зони АТО, говорити про насильство під час конфлікту все ж таки варто і тут

За словами директора департаменту правової та соціальної допомоги, адвоката ГО “Ла Страда Україна” Марини Легенької, головне —  не мовчати про насильство і звертатися по допомогу. В Україні за рік понад 100 тис. осіб звертаються по допомогу, як постраждалі від насильства. І це не тільки жінки, але й чоловіки.

"Ця грань дуже хитка. Якщо говорити про домашнє насильство, то тут чітко: вдарив значить відбувся факт фізичного насильства. Але якщо говорити про насильство в сім'ї, яке не є злочином (сексуальні домагання, доторкування, погладжування, натякання), то тут є категорія неприйнятності. Це все є домашнім насильством і несе за собою адміністративну відповідальність. Це звичайно не стосується фактів зґвалтування, задоволення статевої пристрасті неприроднім шляхом чи інші вчинки кримінального характеру. Але є речі, які для когось є прийнятними, для когось  ні. Тому, коли для жінки чи чоловіка дії протилежної статі є неприйнятними, то потрібно завжди про це говорити. А якщо це повторюється, то це вже є гендерно-обумовлене насильство",  наголошує Марина Легенька.

Зазначимо, що такі тренінги проводять у різних містах України. Івано-Франківськ став 20-м містом.

В Україні хочуть криміналізувати домашнє насильство (ФОТО), фото-1
В Україні хочуть криміналізувати домашнє насильство (ФОТО), фото-2
В Україні хочуть криміналізувати домашнє насильство (ФОТО), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #домашнєнасильство #тренінг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...