13:21, 11 січня 2017 р.
"Я готова пройти поліграф, щоб переконати всіх, що я працювала на благо України" — звільнена з полону журналістка Ольга Сворак
Сьогодні, 11 січня, звільнена з полону франківська журналістка Ольга Сворак і керівництво ГО "Голос" провели прес-конференцію, аби розставити всі крапки над "і" і переконати місцеву пресу, що Ольга таки була таємним агентом і працювала на Сході під прикриттям.
Керівники ГО "Голос" Гудзінський і Чорненький кілька разів наголошували, що Ольга була на Сході виключно для блага України, працювала там на лінії розмежування і допомагала місцевим жителям. Проте, як саме допомагала і чому саме Ольга — ці, як і безліч інших питань, залишилися без відповіді. Гудзінський пояснює, що таку інформацію вони коментувати не мають права.
Отже, заплутана історія з полоненою франківською журналісткою, зі слів цієї ж журналістки, починалася десь так.
У березні минулого року Ольга поїхала на окуповану територію. Жінка розповіла, що навмисне завела стосунки з чоловіком, який є на безлічі світлинах з Ольгою. Неодноразово журналісти виставляли в мережу фото з фейсбук-сторінки Ольги, на яких вона мило обіймається з чоловіком на грудях якого є сепаратиський знак. Ці стосунки для Ольги, як вона стверджує, були так званим прикриттям. Проте, тривали вони недовго, адже за кілька місяців чоловік, як запевняє Сворак, викрив її і сам здав в полон сепаратистам, де вона пробула 7 місяців.
"Мені натягли мішок на голову і посадили в підвал. По 8-10 годин щодня проводили допити. Вони били так, що синців майже не залишалося", — прокоментувала Ольга.
Ці стосунки для Ольги, як вона стверджує, були так званим прикриттям
Коли журналісти почали її допитувати подробиці, жінка сказала, що їй неприємно згадувати ті тортури і вона не буде розповідати подробиць.
Після допитів і підвалу, як каже колишня полонена, її перевели в СІЗО, де було значно спокійніше.
Жінка обурилася, що повернувшись додому, не відчула тут підтримки і запевнила, що готова пройти поліграф, аби розвіяти сумніви, що вона працювала на Сході на благо України.
Ростислав Гудзінський пояснює, що Ольга була внесена у списки полонених на обмін ще в липні. "Все це завдяки десяткам заяв, якими ми завалили компетентні органи. Те, що зараз хтось робить на цьому політику — абсолютно некоректно", — прокоментував керівник ГО "Голос". Гудзінський наголосив, а Ольга підтвердила, що не є учасницею якоїсь політичної сили і подаватися в політику не планує.
"В полоні Ольга перебувала в інформаційному вакуумі, вона до останнього дня не знала хто її звільняє" — пояснив Гудзінський.
На запитання, чому сепаратисти віддали Ользі її особисті речі, що є незвичною практикою відношення до українських полонених, жінка відповіла, що платтячка і помади бойовикам абсолютно не потрібні.
В прес-службі СБУ в Івано-Франківській області вкотре підтвердили, що жодних завдань Ользі Сворак не давали, на окуповану територію її не посилали і загалом з нею не співпрацювали.
Однак в червні радник голови СБУ Юрій Тандіт в ефірі Громадського телебачення сказав:
«Вона допомагала тим, хто знаходиться на лінії зіткнення, в неї була активна позиція. Вона зараз знаходиться в Луганську. Її затримали. Я не буду говорити про те як вона туди потрапила. Ми про це знаємо детально. Давайте трошки почекаємо того моменту, коли вона повернеться», – розповів Тандіт.
Нагадаємо, що інформацію про те, що Ольга Сворак перебуває в полоні сепаратистів оприлюднили на сайті ЛНР 21 червня минулого року. Там же було опубліковано відеозвернення Ольги, в якому вона зізнається у шпигунстві на користь українських спецслужб. Сьогодні ж жінка наголосила, що на тому відео її змусили говорити, в іншому випадку бойовики грозили їй тортурами. В червні заяву про затримання терористати кореспондентки інтернет-ресурсу "Голос-інфо" зробив і його керівник Ростислав Гудзінський. Після чого розпочалася масштабна компанія по звільненню Сворак. Наприкінці грудня минулого року Сворак з полону звільнили.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
3 січня
10:01
3 січня
Спецтема
Оголошення
16:22, 1 січня
8
03:20, 26 грудня 2024 р.
16:22, 1 січня
2
16:22, 1 січня
66
live comments feed...