Враховуючи роль міста Галича, яке свого часу було столицею Галицько-Волинського князівства, та Галицької землі в державотворчих процесах України, 4 листопада 1994 року було створено Національний заповідник «Давній Галич» у межах історичного ареалу середньовічного міста. Тут, майже на 80 кв. км, знаходяться пам’ятки загальнодержавного та світового значення.
Так, єдиним і найстарішим зі збережених храмів Галицько-Волинського князівства є церква святого Пантелеймона, котра заснована в 1194 році. В теперішній час монументальна хрестобанна церква зі зразками вишуканого білокам'яного різьблення і численними рисунками та графіті на стінах, є діючою церквою УГКЦ.
Не менш вагоме значення має церква Різдва Христового, котра збудована в середині XIV століття. Особливістю храму є те, що вона не має західного входу. На церковному подвір’ї розміщений оригінальний макет «Святині Галича», на якому зображено п’ятнадцять храмів Галича у відповідному масштабі.
Не можливо оминути увагою музей історії Галича, експозиція якого розповідає про долітописний та княжий періоди історії міста. Тут знаходиться Галичина могила – курган, де розміщені макет човна, сокири, зброя та інші речі.
Ще однією особливістю міста є єдиний на Україні музей караїмської історії та культури, який знаходиться в помешканні галицьких караїмів. Побуваючи тут, завдяки цілому ряду фото, документальних матеріалів та особистих речей, відвідувачі мають змогу ознайомитися з релігійними та культурними традиціями караїмів.
Варто зазначити, що у березні 1998 року Галич увійшов в Асоціацію малих і середніх міст України, а у вересні того ж року відбулося святкування 1100-літнього ювілею міста. З 2001 року Галич - член Асоціації міст західного регіону з розвитку туризму і ремесел.
Для того, щоб віддати свій голос за представника Івано-Франківщини потрібно перейти за посиланням. Голосування триватиме до 7 листапада, підведення підсумків відбудеться 9 числа того ж місяця.
Після оголошення результатів акції, оргкомітет бере на себе зобов’язання протягом наступного року з метою популяризації фіналістів акції підготувати та випустити про них фільми, а також виготовити різноманітну поліграфічну продукцію.