
16:01, 6 червня 2016 р.
Як розфарбував своє авто франківський митець Роман Бончук (ФОТО)
Роман Бончук – автор проекту першого в Україні Музею Небесної Сотні, автор численних полотен та найбільшої в Україні картини «Хроніка України». Крім того, художник захоплюється аерографією.
Щоб більше дізнатися про аерографію сайт 0342.ua вирішив поспілкуватися з креативним франківським художником Романом Бончуком.
Отже, що таке аерографія?
Це частина іміджу, це ідентифікація, це можливість відокремитись. До прикладу, людина купує недорогу машину, але робить з неї варіант відокремлення.
Чи часто франківці замовляють такі послуги?
Люди обережно до цього підходять, адже бояться, що можуть бути проблеми коли продають автомобіль. В нас така ментальність. Проте для більших міст це нормально. Ти будеш їздити на Троєщині, а на Узвозі про тебе не будуть знати. А у нас в місті не кожен хоче бути на виду.
Я не мав на меті вийти на ринок, хоча запрошень було багато. Наразі розмалював авто тільки собі.
Яка стійкість фарби?
Фарба не знімається, тримається вічно.
Яка вартість послуги?
Дорога послуга, адже все затратно. До прикладу, розмальований капот - 600 доларів. Одна сторона машини коштує 1500 доларів. Вся машина - 5000 доларів. Складний малюнок може коштувати від 7-ми до 12-ти тисяч доларів залежно від складності.
Скільки часу займає процес?
Процес триває приблизно два тижні, у діапазоні кожні три дні. Багато нюансів, таких як, короткий термін фарби, підготовка, нанесення лаку, температура, полірування.
Крім того, потрібно мати додаткову машину, адже не кожен буде їздити на роботу на розмальованій машині. Хоча мені всерівно, я їжджу.
Чи складно навчитися аерографії?
Це дуже складна робота. Самої аерографії неможливо навчитися. Це як експеримент. Є можливість переробити. Те, що ти наніс, можна стерти і заново нанести. Можливостей мільйон.
Якщо у Франківську є люди, яких цікавить дана техніка, можу показати цей складний процес. Головне любити своє діло.
Довідка.
Аерографія — техніка нанесення малюнка на поверхню за допомогою аерографа. Вперше це мистецтво виникло наприкінці 19 століття.
Одними з перших наносити малюнки методом розпилювання сталі стали гоночні спортивні команди, потім аерографія перемістилась на холодильники, ноутбуки, мотоцикли, сноуборди, захисні шоломи, системні блоки комп'ютерів, мобільні телефони і тому подібне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:44
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:07, Сьогодні
25
10:23, 1 квітня
5
14:29, 1 квітня
live comments feed...