11:58, 22 січня 2016 р.
Матейко вважає, що урізання коштів на фінансування медицини в області не є катастрофою
Директор департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко не вбачає катастрофи у зменшенні фінансування медицини в області.
Про це він повідомив кореспонденту Бліц-Інфо, - передає 0342.ua.
Як повідомлялося раніше, голова громадської ради при Департаменті охорони здоров’я ІФ ОДА, лікар-педіатр Оксана Манюх підняла питання недостатньо закладених у бюджеті коштів на потреби обласної дитячої лікарні.
Думку з цього приводу висловив і головний медик області. Каже, головне не панікувати.
"Справді, в бюджеті заробітню плату заклали не повністю, захищені статті - теж не повністю. Але при перевиконанні бюджету ці статті будуть переглядати і уточнювати. Тому заяви про катастрофу доволі перебільшені. Я тут катастрофи не бачу. Вибачте, але бюджетний рік тільки починається. Кожен керівник теж має планувати бюджет своєї установи та закладати кошти на першочергові питання. Я це кажу як колишній головний лікар. До прикладу, закладав на 10-11 місяців фонду, а на потреби лікарень закладав більше, аби не було катастрофи і не ставала робота лікарні. Бо якщо закладати повністю зарплату медикам, а решту витрат планувати по залишковому принципу, то дійсно можна довести до краю медустанову, - впевнений Матейко. - У мене в районі теж було на харчування закладено 5-6 гривень, але я залучав позабюджетні, додаткові кошти. Тобто, працював, а не панікував. Треба говорити, що на обласну дитячу лікарню цьогоріч закладено 5 мільйонів для придбання обладнання. Якщо керівникові не вистачає медикаментів, то най бере на медикаменти. Але залишаться без нового обладнання. Я говорив з Оксаною Іванівною з цього приводу. Якщо є питання, то приходьте в депарамент і говоріть. Будемо вишукувати можливості і перекидувати гроші. Стане на півроку грошей, то будемо уточнювати і робити все, аби стало. А робити заяви в інтернеті - то грошей від того не прибуде. Щороку приймають один бюджет, а вкінці виходить по-іншому, бо уточнюються і добавляється".
Фактично, видатки повністю забезпечено тільки на енергоносії, а медикаменти та продукти харчування обмежені набагато. І це дійсно катастрофа
А от думка голови постійної депутатської комісії з охорони здоров'я Манолія Піцуряка щодо цього питання менш оптимістична:
"Фактично, видатки повністю забезпечено тільки на енергоносії, а медикаменти та продукти харчування обмежені набагато. І це дійсно катастрофа. І в обласних, і районних закладах. Так жити не можна! Але це не тільки проблема дитлікарні, а всіх обласних та районних закладів. Але це не обласна рада врізала і затвердила. Це парламент передбачив у бюджеті на 2016 на 2 мільярди меншу суму, аніж було у 2015 та 2014. І це при тому, що долар значно зріс. Це така політика держави - уряду прем'єра, вищої влади загалом. Я скажу поправді - сьогодні йде руйнування охорони здоров'я в державі. Тому що і міністр, і уряд не хочуть зробити системної реформи, а хочуть все розвалили, а потім приватизувати, що залишиться. Бунт серед медичного персоналу буде назрівати все більше, особливо - коли почнуться скорочення лікарняних ліжок, які за постановою Кадміну 1024 мають сягнути 25%. Адже це означає і скорочення медперсоналу", - підкреслює депутат.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:39, 26 грудня
2
23:42, 18 грудня
13:48, 27 грудня
live comments feed...