Дуже часто перевірка або спільне з дитиною виконання домашнього завдання перетворюється для батьків на справжню каторгу. Новини України на http://gazeta.ua/ зібрали для вас дієві поради як заохотити дитину до уроків.
Як робити з дитиною уроки, щоб не це було не виснажливо ні для малечі, ні для її батьків? По-перше, домашнє завдання потрібно робити в комфортній для дитині обстановці. Організуйте для школярика його постійне робоче місце, оснащене письмовим столом, зручним стільцем, настільною лампою, шухлядами або полицею для зошитів, підручників чи інших предметів. По-друге, не поспішайте з уроками. Нехай дитина трішки відпочине після школи, краще за все підійдуть прогулянки на свіжому повітрі, а не перегляд мультиків. Потім покорміть чадо і дайте ще трішки часу для улюбленого заняття чи захоплення.
З чого краще починати? Якщо дитина не достатньо налаштована на навчання, розпочніть з її улюблених або найлегших для неї предметів. Якщо дитина схильна швидко втомлюватися, до виконувати домашнє завдання потрібно з найскладніших предметів, поступово переходячи до легких завдань. Робіть перерви по 5-10 хвилин. Якщо є можливість, то частину письмових завдань відкладіть на вихідні, що допоможе зменшити навантаження на дитину. Але й не перетворюйте вікенд на нудно виконання вправ і вирішення задачок. Дайте малюку час на відпочинок і розваги, так з новими силами він зможе приступити до виконання уроків.
Як діяти, якщо школяр відмовляється робити домашнє завдання? Спочатку визначте час для виконання всіх уроків. Нехай дитина усвідомить,що зробивши «домашку», він матиме свій вільний час на розваги і хобі. Мотивуйте малюка, поясніть йому, що навчання – важливий життєвий етап в житті кожної людини, який допоможе згодом здобути улюблену професію і реалізуватися як особистість. Не перетворюйте виконання уроків у покарання, так ви відіб’єте у школяра будь-яке бажання вчитися для «себе», а приведете до автоматичного виконання завдань «для галочки».
Не критикуйте дитину. Згадайте себе в шкільному віці. Невже ви з першого разу завчили табличку множення чи абетку? Якщо у вашої дитини виникли труднощі з виконанням завдань, наберіться терпіння і допоможіть їй оволодіти новими знаннями. Критика і сварки лише викличуть невпевненість у власних силах.
Чи можна стимулювати дитину до виконання уроків грошима чи подарунками? Gazeta.ua радить частіше хвалити, обнімати і цілувати свого малюка – ось найголовніший стимул для нього. А гроші, солодощі чи подарунки за «домашку» або гарні оцінки приведуть до того, що у майбутньому дитина буде робити це лише для власної вигоди.