У своїй практиці я нерідко стикався з думкою, що технічне завдання для створення сайтів Луцьк не потрібно, що воно буде тільки заважати і гальмувати процес розробки, сковувати його. Вважаю це вкрай невірною позицією. Це позиція людей некомпетентних, непрофесійних. Чому таким людям (це, як правило, розробники) вигідна відсутність ТЗ?

А ось чому:

Це приховує відсутність досвіду, слабке уявлення суті справи, за яке береться розробник;

Це дає можливість затягнути розробку і збільшити бюджет;

Це дозволить недобросовісному виконавцю безкарно урізати обсяги робіт, погіршувати характеристики;

Це дозволить виконавцю займатися іншою розробкою в той час, поки замовник йому платить. Розробник може виконувати частину робіт, нібито потрібних для проекту, а потім здавати їх на сторону.

Відсутність технічного завдання у взаєминах замовника і виконавця - беззаконня. А беззаконня, як ви знаєте, народжує хаос, плутанину, стає причиною шахрайства та обдурювання. Так що знайте, шановні громадяни, що той, хто пропонує працювати без оформлення відносин, не зовсім чесний з вами.

Як аргументують відмову від оформлення ТЗ?

Взагалі, це кумедна тема. Погодьтеся, дії ушлих або близьких персонажів завжди виглядають комічно. Відсутність логіки або пряме обдурювання, підміна одного іншим часто зустрічаються в житті, але не відразу розпізнаються. Можливо, якийсь з того, що я зараз опишу, вам вже зустрічалося. Погодьтеся, випадки є типовими.

Отже, приводів до того, щоб відмовитися оформляти ТЗ, можна почути безліч:

Завдання така складна і така "творча", що її неможливо загнати в рамки ТЗ!

Дурість ... Ви знаєте, що технічні завдання складаються навіть на твори мистецтва? На пам'ятники, малюнки, логотипи, мелодії, навіть на мультяшні персонажі. І в цьому немає нічого дивного. Все піддається формалізації і опису. Лише непрофесійна людина не зможе описати свою роботу або створюваний продукт.

Написання ТЗ займе багато часу і ресурсів. Вже краще взятися потихеньку за роботу, а там - визначимося! Для профі створення сайтів луцьк - це пофесія, відповідно веб-дизайнер витратить на ТЗ від одного до декількох днів. Де треба - закладе ресурси на дослідження, а де - чітко визначить виконується. Тільки погано розбирається в проблемі людина не зможе заздалегідь все передбачити.

ТЗ не потрібно, оскільки завдання занадто очевидна і проста.

Пастка, поставлена ​​професійним ледарем ... Ну якщо там все так просто, то опиши, дорогий, цю простоту на 1-2 аркушах! "Дорогий" відразу ж знітиться, оскільки стане очевидно, що виповзе безліч нюансів, які потребують уточнення. І елементарна проблема в ході детального опрацювання відразу стане складною і серйозною. До речі, такий хід використовується для того, щоб потім розтягнути терміни, витягнути більше грошей, коли виникнуть "непередбачені труднощі".

На жаль, найчастіше зустрічав подібні "відмовки" серед програмістів. За всю свою практику виняток становив всього одна людина. Він - великий фахівець в своїй області. Без обговорень взявся за написання ТЗ і склав його лаконічно, грамотно, виразно. Людина, майже півтора десятка років займається програмуванням, склав бездоганне ТЗ на складний програмний продукт.

Наведу ще один приклад, коли один "великий діяч", застосовуючи всі наведені вище відмовки, так затягнув процес розробки програмного забезпечення, що всі навколишні просто диву давалися! Зазначу, що проект, розпочатий більше трьох років тому, досі не закінчений. І незрозуміло, на якій стадії знаходиться ця розробка. Дивовижне потурання роботодавця в питанні складання ТЗ і написання планів практично поховало проект і величезну купу грошей. А той "великий діяч" займається попутним самоосвітою за рахунок роботодавця і відвертим неробством.