За приблизними підрахунками, у світі існує близько 4200 релігій. Щоб зрозуміти, скільки з цих релігій підтримують сурогатне материнство, знадобилося багато часу, щоб проаналізувати погляди тієї чи іншої релігійної громади на допоміжне материнство!
Ми досліджували найбільші релігії в усьому світі і знайшли лише одну релігію, яка каже «ні» сурогатному материнству без винятків; ця релігія - католицизм . У звіті Римо-Католицької Церкви в 1987 році говорилося: «Діти — це дар і благословення від Бога, і хоча наука робить деякі речі можливими, вона не робить їх виправними».
Сурогатне материнство та християнство
Християнство в цілому більш сприймає допоміжне відтворення, але рекомендує бути дуже обережними, вибираючи цей шлях. Християни висловили стурбованість психічним і фізичним станом сурогатної матері після сурогатного материнства та майбутнім психологічним станом дітей, народжених через сурогатне материнство. Вони також вважають за краще сурогатне материнство з яйцеклітиною та спермою подружньої пари, яка буде виховувати дитину.
Що каже про сурогатне материнство Біблія
Треба розуміти, що у часи, коли писалась Біблія, про допоміжні репродуктивні технології не йшлося. Саме тому у Книзі книг нічого немає про сурогатне материнство у тому вигляді, у якому воно існує зараз. Але якщо розглядати цю тему ширше то Діва Марія, по факту, була саме сурогатною мамою, адже вона не мала генетичного зв'язку із народженим Іісусом, а була, фактично, його нянею до народження.
Іудаїзм і сурогатне материнство
Іудаїзм розглядає сурогатне материнство як засіб покласти край стражданням і печалі, пов’язаним із безпліддям. Отже, поки ніхто не постраждає в процесі, це підтримується релігією. Проте деякі дуже відверті ортодоксальні рабини виступили проти сурогатного материнства, стверджуючи, що воно межує з поневоленням жінок для використання їхніх утроб. Є також занепокоєння щодо вартості сурогатного материнства, оскільки сурогатне материнство дозволяє лише багатим передавати свої гени. Єврейська релігія також вважає за краще, щоб чоловік і жінка використовували власну яйцеклітину і сперму і виховували створену з них дитину.
Іслам та сурогатне материнство
Іслам має різні течії, деякі вважають це подружньою зрадою, оскільки сурогатна мати носить всередині себе запліднений ембріон, який не належить її чоловікові. Тоді дитина буде вважатися позашлюбною. Деякі вважають це способом збереження людського роду, але також стверджують, що це має бути зроблено між одруженими чоловіком і жінкою.
Буддизм і сурогатне материнство
Тут немає нічого дивного: буддизм повністю приймає сурогатне материнство. Буддизм — одна з небагатьох релігій, яка не вважає продовження роду моральним обов'язком. Лікування безпліддя та сурогатне материнство не вважаються аморальними серед буддистів.
Індуїзм та сурогатне материнство
Індуїзм допускає сурогатне материнство, але вважає за краще, щоб і яйцеклітина, і сперма походили від подружньої пари, яка буде виховувати дитину. Діти дуже важливі для індуїстських сімей, тому вони, як правило, погоджуються на лікування безпліддя та сурогатне материнство для збільшення сімей.
Деякі сурогатні мами та біологічні батьки хочуть, щоб їх зіставили з людьми тієї ж релігії чи схожих релігійних переконань. З таким запитом знайти пару може зайняти трошки більше часу, але якщо релігійні переконання важливі для будь-якої зі сторін, почекати варто.
Агентство сурогатного материнства Kinderly враховує усі побажання як сурогатних мам, так і батьків. Це важливо через те, що варто уникати релігійних розбіжностей, які спричиняли б конфлікт.
Найкращий спосіб розпочати цю подорож – відкрите спілкування та чесність. Витратьте час на те, щоб відкрито дізнатися про культуру та релігійні вірування один одного. Якщо вам щось незручно або ви не можете домовитися про щось, то, ймовірно, це невдалий збіг, і сторонам слід продовжувати шукати кращий варіант.
Також важливо розуміти, що всі світові релігії зародились дуже давно і в ті часи все було абсолютно інакше. Мрії про дитину — абсолютно нормальні та природні, тому не варто зациклюватись на тому, що може завадити програмі. Головне — бути щасливими та робити все, щоб мрії ставали реальністю.