Сучасний СЕО спеціаліст використовує багато сервісів для перевірки сайту та контролю своєї роботи. Кожен сервіс відповідає за той чи інший функціонал, має свої сильні та слабкі сторони. Найбільшої популярності здобули сервіси, які відповідають за перевірку технічного стану сайту та відслідковування позицій пошукових фраз в популярній системі Google.
Якщо ваш сайт має більше ніж декілька сторінок, то його ручна перевірка стане рутинною роботою, яку краще довірити саме онлайн сервісам.
Розглянемо невеликий перелік таких сервісів, їх переваги та недоліки.
SEOgismo
Новий український сервіс, який відсканує потрібний сайт для проведення технічного аудиту і виявлення популярних помилок в СЕО оптимізації. Також ця платформа дозволяє виконувати моніторинг позицій фраз в гугл пошуку. Отримані результати по технічному аудиту або скануванню позицій можна вивантажити в Excel файл.
Після реєстрації ви отримаєте тижневий демо-доступ для перевірки можливостей сервісу. По завершенню демо доступу ви можете купити потрібну кількість перевірок. Оплата здійснюється лише за перевірений об’єм даних без пакетних обмежень. Придбаний об’єм перевірок ви маєте використати протягом року.
Посилання на сервіс: https://seogismo.com/
Serpstat
Відомий онлайн сервіс з безліччю можливостей для перевірки стану сайту, рейтингу в пошукових системах, порівнянню з конкурентами, для підбору пошукових фраз тощо.
Багато різних пакетів на вибір, але вартість повного функціоналу доволі висока.
Sitechecker
Відомий закордонний сервіс для аудиту сайту на помилки та відслідковування позицій пошукових фраз. Має демо доступ з безкоштовним функціоналом для створення одного проекту та різні пакети платних послуг.
До недоліків можна віднести: доволі висока вартість платних пакетів та необхідність підтвердження прав доступу до сайту.
Google Search Console
Панель від гугл для СЕО-спеціалістів, де можна побачити статистику сканування сайту, кількість показів та кліків в результатах пошуку, підключити карту сайту, переконатись що сайт не перебуває під санкціями пошукової системи.
Виявити наявні проблеми з СЕО-оптимізацією для різних сторінок. Додатково його можна підключати до Google Analytics.
Перевага: Сервіс абсолютно безкоштовний.
Недолік: Користуватись можна тільки після підтвердження прав на володіння сайтом.
В інтернеті існує чимало сервісів для аудиту веб-сайту, кожен з яких має свої переваги та недоліки. Варто спробувати декілька і обрати для себе найбільш зручний та інформативний.