Головною перевагою сучасних лептопів перед стаціонарними комп’ютерами є їхня мобільність. Але, щоб не втратити її, власникам цих девайсів потрібно дбати про них. Зокрема, це стосується правильного проведення циклів зарядки і розрядки батареї.

І хоча гаджети нового покоління мають вбудований захист та літій-іонні акумулятори, їх використання має власні нюанси. Тому, щоб робочий ноутбук працював багато років, їх необхідно дотримуватися. Тим часом, щоб трохи відпочити, можна використати elslots промокод, який матиме певну кількість фріспінів для популярних слотів або, щедрий відсоток до депозиту.

Дії, які вбережуть акумулятор лептопа від передчасного виходу з ладу

Більшість виробників позиціює батареї власних пристроїв, як “невбиваємі”, але вони все ж таки здатні до поступового зношення. Річ у тім, що літій-іонні акумулятори в середньому мають від 500 до 1 000 циклів повної зарядки/розрядки. Тому, щоб стабільна робота тривала, варто:

  • Заряджати девайс щоразу, коли рівень енергії батареї знаходиться на 20% (тобто, не допускати повної розрядки);
  • Підключати пристрій до електромережі, поки він не набере 80% (якщо постійно заряджати девайс “на повну”, це перевантажить батарею та призведе до її швидкого зносу);
  • Від’єднувати девайс від мережі після отримання необхідного рівня зарядки;
  • Використовувати лише оригінальний блок живлення.

Додатково, у разі потреби залишити ноутбук у режимі сну, його також варто від’єднувати від розетки. А ще, можна налаштувати ліміти живлення у відповідних налаштуваннях. Тоді пристрій буде сигналізувати про необхідність підключення або відключення зарядного пристрою.

Окремим чинником збереження обсязі акумулятора є регулярне слідкування за температурним режимом. Річ у тім, що літій-іонні батареї мають високу чутливість до нагрівання. Тому, їх не варто заряджати під час літньої спеки понад +35 градусів. Ба більше, потрібно встановлювати лептоп так, щоб не було перешкод для відведення тепла.

Поради щодо мінімізації споживання енергоресурсу

Будь-які дії, які мають на меті заощадити на обсязі батареї, стануть у пригоді. І почати можна з вимкнення Bluetooth або підсвітки клавіш. Далі, можна зменшити яскравість дисплея, але тут потрібно дбати і про власний комфорт.

Також, щоб зберегти якомога більше енергії, можна тимчасово від’єднати пристрої, синхронізовані з лептопом (блютуз-мишу, бездротову колонку або зовнішній накопичувач). До речі, вимкнення непотрібних застосунків не тільки подовшить час роботи, але й стане корисним для компонентів девайсу. Наприклад, це збереже процесор від зайвого навантаження. При цьому, варто регулярно чистити папки від застарілих даних та кешу.

Використання спеціальних налаштувань енергоощадження теж допоможуть. Але, “сплячий режим” слід застосовувати розумно. Тобто, закрити кришку ноутбука доцільно, коли потрібно не втратити поточний проєкт і відійти від нього на кілька хвилин. А ось, залишати пристрій у цьому режимі на ніч не варто тому, що це не дуже добре для його батареї та деяких компонентів.