Протягом декількох останніх років аналітики та експерти індустрії компʼютерних ігор наголошують на тому, що майбутнє галузі нерозривно повʼязане з технологіями віртуальної та доповненої реальності, проте дійсно великого прориву доводиться чекати досі. Виявляється, на шляху до нього виникає низка вагомих аргументів.

Поточний стан та ключові гравці на ринку

Популярність VR-ігор продовжує зростати, хоча жанр і залишається нішевим сегментом у порівнянні з традиційними консолями та ПК-іграми. VR поступово інтегрується в кіберспортивну індустрію та вважаються наступним кроком у розвитку азартних розваг, проте онлайн казино не поспішає популяризувати нові види розваг, пропонуючи в основному звичні безкоштовні слоти.

Разом з тим технології віртуальної реальності досі стикаються з низкою технічних обмежень:

  • Висока вартість додаткового обладнання;
  • Відсутність достатньої кількості ігор;
  • Проблеми з комфортом та зручністю під час гри.

Свою роль відіграє також жанрова особливість деяких ігор - наприклад, адаптувати умовні стратегії або ж шутери від третьої особи адаптувати до VR-шоломів вкрай складно.

Попри це рівень інтересу до такого виду гри зростає разом з кількістю пропозицій на ринку, а лідери індустрії не бажають зволікати. Найбільш популярну гарнітуру для VR-геймінгу сьогодні випускають Sony (PlayStation VR), Meta (Quest) та HTC (Vive).

Перспективи розвитку

Головною перепоною на шляху до ширшого розповсюдження VR-геймінгу залишається ціна та власне якість ігрового контенту. Багато гравців просто не бачать необхідності у купівлі додаткових гаджетів через досить специфічний набір ігор. VR-шоломи досі сприймаються як необовʼязковий аксесуар, але більш доступні ціни можуть залучити нову аудиторію.

Якість доступних ігрових проєктів також викликає питання, тому індустрія досі перебуває в очікуванні нових технологічних рішень. Більша частота оновлення кадрів, чіткість і розширені функції контролю (наприклад, тактильний відгук) зроблять ігри більш реалістичними.

Зрештою, трансформація технологій відбувається прямо сьогодні. Такі релізи, як Half-Life: Alyx або Resident Evil 4 VR підвищують інтерес до VR як платформи, створюючи унікальні ігрові світи, які не доступні на інших пристроях. Виробники Valve Index і HTC Vive, вкладають у розвиток дисплеїв із високою роздільною здатністю та швидкістю оновлення, а ігрові платформи створюють окремі каталоги ігор. Наприклад, Sony періодично дарує підписникам сервісу PS Plus безкоштовні ігри, що розраховані саме для Playstation VR.