У сучасному житті все більше процесів відбувається онлайн - від простого спілкування до здійснення покупок в інтернеті. Така тенденція вимагає особливої уваги до захисту особистих даних, а головною перешкодою на шляху до неї залишається пароль. Втім, багато користувачів досі нехтують порадами фахівців з кібербезпеки та припускаються поширених помилок при його створенні.

Шифр на всі випадки життя

Кількість сайтів, додатків та сервісів, які вимагають реєстрації, а отже і створення пароля, постійно збільшуються. За статистикою найбільш поширеним рішенням у такому випадку є використання однакового пароля буквально скрізь або умовного розділення сервісів на більш та менш важливі. Очевидно, що такий підхід є ризикованим, а особливо для тих сайтів, які передбачають доступ до платіжної інформації - банківські додатки або ж навіть сайти з азартними розвагами https://pmcasinos.com/uk/, які особливо наголошують на безпеці користувачів.

Щоразу вигадувати новий пароль, а до того ж ще й тримати його в голові банально складно. Саме тому фахівці з кібербезпеки пропонують користуватися спеціальними програмами та додатками, які зберігають усі паролі в одному місці.

Зрештою, це дозволить користуватися ще однією перевагою сучасних форм для реєстрації - вони автоматично пропонують складний та надійний пароль, адже другою поширеною помилкою є саме використання коротких паролів, що складають лише з цифр або літер.

Забути про особисті дані

Створення пароля у більшості користувачів зазвичай асоціюється з чимось простим та очевидним - це має допомогти його не забути. Втім, саме такою логікою користуються шахраї у своїх намаганнях відгадати бажаний шифр. Саме тому спеціалісти радять відмовитися від таких комбінацій:

  • Дата народження;
  • Імʼя домашнього улюбленця;
  • Імʼя або прізвище у будь-якій формі;
  • Повторення логіну.

Річ у тім, що такі особисті дані можуть бути отримані з інших джерел та першими спадають на думку.

Дві останніх помилки стосуються питання збереження паролів. По-перше, не слід тримати їх у легкодоступному місці - на папірці біля комп'ютера, на робочому столі тощо. Це значно збільшує ризик використання їх сторонніми особами. По-друге, не слід також передавати їх у треті руки, навіть якщо ви впевнені у тому, що пароль не буде використано у шахрайських цілях. Часто логін та пароль можуть бути введені та збережені на чужій техніці або ж найгірше - на компʼютері, що призначений для загального користування.