Для підтримання хорошого стану шкірного покриву, боротьби з целюлітом і жировими відкладеннями, повернення тонусу тургору і гарного кольору обличчя необхідно регулярно проводити доглядові процедури. Одних відвідувань салону краси тут недостатньо: результат слід підтримувати також у домашніх умовах, щоб він був ідеальним. У статті розповідаємо, що саме можна зробити хорошого для себе, без істотних витрат і особливих косметологічних навичок.
Скрабування
Ексфоліація шкіри з використанням косметики, яка містить дрібні та великі абразивні частинки, допомагає видалити змертвілі клітини, зробити шкіру гладенькою та м'якою. Можна використовувати магазинний скраб для тіла відповідно до типу вашої шкіри або приготувати вподобаний варіант самостійно, наприклад:
- на основі кавової гущі;
- з додаванням крупної солі;
- з частинками соди або цукру.
Зазвичай до натуральної олійної основи додають абразивні частинки, що сприяє одночасному глибокому очищенню шкіри та її зволоженню. Скраб потрібно наносити на вологу шкіру круговими рухами протягом 5–10 хвилин, після чого ретельно змити.
Маски для обличчя та тіла
Різноманітні зволожувальні, живильні, очисні, антивікові маски допомагають зберегти зволоженість і еластичність шкірного покриву, позбутися чорних цяток і комедонів, відновити водно-ліпідний баланс. Маски бувають різних видів, наприклад:
- точкові, включно з патчами для очей або рота;
- тканинні, просочені спеціальним складом;
- банкові, які наносяться дозовано;
- гелевого формату в одноразових саше.
Зазвичай маска витримується на обличчі або тілі протягом 15–30 хвилин, після чого її потрібно змити та нанести крем за типом шкіри.
Обгортання
Популярна косметологічна процедура спрямована на поліпшення кровообігу, виведення токсинів і боротьбу з «апельсиновою кіркою». Можна використовувати глиняні обгортання, очищувальні склади з медом і кавою, натуральні суміші з оліями, спеціальні антицелюлітні креми. Нанесіть косметику на проблемні зони, оберніть харчовою плівкою і накрийте місце теплою ковдрою на 20–30 хвилин, після чого прийміть душ або ванну. Завершити процедуру варто використанням зволожуючого крему.
Контрастний душ
Почергове обливання гарячою і холодною водою посилює відтік лімфи, запобігає застою крові, тонізує шкірний покрив, допомагає боротися з целюлітом, а також дарує заряд бадьорості на цілий день не менше, ніж руханка чи філіжанка кави. Чергуйте теплу і прохолодну воду під час прийняття душу протягом 5–10 хвилин, збільшуючи контраст температури в міру загартовування.
Соляні або трав'яні ванни
Ванни з додаванням морської солі, ефірних олій або цілющіх трав заспокоюють, розслаблюють м'язи, усувають кріпатуру і стимулюють виведення токсинів. Головне — попередньо переконатися, що у вас немає алергії на натуральні речовини, які входять до складу використовуваної косметики.