Піца в Івано-Франківську – справжня культова страва, яка буде доречною за будь-яких умов та настрою. А про те, як створити власну, смачну й поживну піцу італійського ґатунку – далі у статті.

Що потрібно для приготування піци на тонкому тісті

Еталонний рецепт страви, яку найчастіше готують піцайоло в Італії, доволі простий та легкий в засвоєнні. Але для того, аби відтворити його, й створити коржики, які будуть на смак бодай трохи схожими на ті, що подаються у Неаполі, потрібно продемонструвати не лише уважність, а й повагу до культури регіону.

В основі страви – борошно пшеничне, а точніше – спеціальний його сорт. Найкраще обирати борошно найвищої якості, яке містить пшеницю твердих сортів, яка розмелена до дрібного стану.

Для того, аби тісто було смачним, еластичним та пухким, варто користуватись дріжджовою закваскою. У випадку, якщо такої можливості немає, краще обирати сухі дріжджі.

Для створення піци знадобляться наступні продукти:

  • Борошно – 305 г;
  • Дріжджі – 1 ч.л;
  • Оливкова олія – 3 ст.л;
  • Тепла вода – 155 мл.

Ці інгредієнти підходять для формування тіста. Усі сухі потрібно змішати між собою, залишивши невелику частину, в яку додають третину води. Ту частину, в якій знаходиться вода, обережно замішують, вимішуючи до однорідності, аби тісто стало тривким та густим, без згустків. Після цього йому треба відпочити у теплі близько тридцяти хвилин.

Після цього решту суміші потрібно додати до опари, вимішуючи уже практично готове, еластичне та в’язке тісто. Аби воно не липнуло до рук й після випікання було ароматним та смачним, варто поступово додавати до нього оливкову олію.

Потім тісту знову потрібно відпочити, й можна вкривати його соусом та наносити відповідну, обрану та підготовлену попередньо начинку.

Лайфхаки з приготування піци на тонкому тісті

Головне, що варто пам’ятати – тісто не потрібно розкочувати за допомогою валика. Його можна викласти на деко й сформувати за допомогою рук, адже воно достатньо еластичне. Після того, як воно буде викладене на деко, варто зробити кілька проколів за допомогою виделки або ножа, що допоможе тісту дихати й краще пропікатись.

Пам’ятайте про те, що тісто можна попередньо запекли кілька хвилин у духовці, а після того, як воно «схопиться» й не буде м’яким – викладати на нього усю потрібну начинку.

Головне, що має статись – це пропектись саме коржик, адже уся начинка практично готова, й вона має лишень віддати свої смаки тісту, а сир – розплавитись. А для того, аби це сталось рівномірно, він має вкривати начинку зверху, аби вона була середнім шаром між ним та тістом, що забезпечує правильність випікання.

Не варто додавати трави та зелень одразу до начинки: якщо це базилік або інша, свіжа зелень – додавайте її за кілька хвилин до кінця запікання, аби вона не була зів’ялою.

А щоб не доводилось готувати італійські коржики самостійно, можна замовити їх з доставкою в ресторані Донателло!