Штори – це важлива складова декору приміщення, а не лише віконного блоку. Важливо не тільки підібрати матеріал за фактурою тканини та по поєднанню відтінків, а й практично їх повісити. Тут не обійтися без карнизів.
До речі, чудовікарнизи для штор на будь-який смак пропонує магазин Алсер.
Види карнизів за способом кріплення
Для штор за методом кріплення є такі види виробів:
- стельові;
- настінні;
- приховані.
Настінні карнизи виготовляють з таких матеріалів: пластику, алюмінію, металу, дерева і комбінованих матеріалів. До стіни вони кріпляться кронштейнами. Якщо штори важкі - для них підбирається міцне настінне кріплення, а для прихованих карнизів часто застосовують стельове.
Якісний і стильний карниз під стелю та інші види виробів можна обрати в онлайн-каталозі магазину Алсер.
Матеріали виготовлення карнизів
Часто застосовуються настінні і стельові карнизи з металу, дерева, пластику чи їх комбінації. Розглянемо порівняння матеріалів карнизів.
- Пластикові вироби просто монтуються, вони легкі. За виглядом вони часто імітують дерево чи метал. Карнизи різняться кольорами і формами та підходять для гардин і легких штор.
- Металеві за декоративними властивостями не поступаються дерев'яним (часто їх роблять зі сталі, рідше - з дюралюмінію, алюмінію, хромованої сталі і бронзи). Вироби - довговічні і міцні. Вони бувають трековими (у них гачки і бігунки розміщені у рейках) або з круглою штангою з кільцями. Порівняно з класичними круглими трубчастими карнизами вони - легші (завдяки пластиковим гачкам).
- Дерев'яні карнизи – це перевірена часом класика. Дані моделі поєднуються з безліччю стилів інтер'єру, з різними матеріалами, вони екологічні і довговічні.
Працівники магазину Алсер допоможуть з вибором карнизу для різних інтер'єрів.
Різновиди стельових і настінних виробів
Залежно від конструкції настінні і стельові карнизи бувають:
- Мінікарнизами-кафе з трубчастою конструкцією. Їх часто застосовують для невеликих кухонних шторок і кріплять на віконну раму чи до її бокових країв.
- Багетними з декоративною лицьовою панеллю, оформленою під будь-який стиль. Вони можуть мати візерунок чи малюнок. Ці карнизи бувають одно- і багаторядними, з напрямними чи трубами.
- Струнними, несучою складовою яких є металева струна чи натягнутий на напрямних тонкий трос, а на них є елементи кріплення.
- Шинними з направляючими профілями, що «несуть» штори завдяки напрямним, до яких закріплені кільця, гачки чи підвіси. Є гнучкі профілі, яким надається будь-яка форма. Часто вони приховані від очей за багетом чи між рівнями стелі.
- Круглими, головним елементом яких є труба з металу, дерева чи пластику. Штори вішають на люверси, кільця або петлі. Карниз складається з однієї чи кількох труб, кінці яких декорують наконечниками у вигляді пелюсток, куль тощо.
Різні карнизи, ролети, штори, жалюзі та інше є в крамниці «Алсер Київ»для ваших зручних замовлень.
Види виробів за формою
Карнизи для штор за формою бувають:
- Гнучкими (профілі з кількома вигинами).
- Вигнутими (пластикові чи алюмінієві штанги та профілі з вигином для вікон з нестандартними формами).
- Кутовими, де профіль чи штанга з прямим кутом з'єднані перехідником. Їх застосовують для близько розміщених до перетину двох стін вікон, чи де є напіверкер з двох вікон.
- Прямими.
Різновиди карнизів за діаметром і довжиною штанги
Ще карнизи розрізняють по довжині та діаметру штанги.
- Карнизи з алюмінієвого профілю мають довжину до 6 метрів, ширину - 10-126 мм.
- Пластикові вироби мають вигляд шин з пазами (від одного до чотирьох), у яких є ролики з гачками для фіранок. Ширина варіюється від 5 до 9 сантиметрів, максимальна довжина – 4 метри.
- У металевих виробів діаметр складає 10-28 мм, а довжина штанги - 160 – 350 см.
- У дерев'яних діаметр штанги становить 16-50 мм. Чим меншим є діаметр - тим менша довжина. Цілісна штанга зазвичай не перевершує 3-х метрів.
Обираючи виріб, враховують габарити вікон, вагу штор і стиль інтер'єру. Тепер ви знаєте, який карниз вибрати.