Правильний вибір комплектуючих для взуття є важливим для забезпечення якості та довговічності готових виробів. Підошва, ранти, застібки, шнурки та інша фурнітура впливають не лише на зовнішній вигляд взуття, а й на його комфортність і функціональність.

Важливо підібрати комплектуючі під тип та стиль взуття, аби забезпечити його відповідність умовам експлуатації. Наприклад, підошва, що підходить туристичним черевикам, стане недоречною у кедах та кросівках, бо створюватиме дискомфорт і сприятиме деформації стопи. До того ж неправильно підібрані комплектуючі будуть швидко зношуватись, у звязку з чим власникові пари доведеться часто витрачати кошти на ремонт.

AD_4nXebyP-NtdObefMaSP-ohJoPrP46rhBuYlpAvhXw9nv6yDc4DSru0sn62V1XPNQ4B_zD6_WBMp4IXyBFM7dAQz6QhLju5D7TTkBb70UbjCcgP82NavDFkG7s6GDZbWbIT-tHjT3O-8U9w65bjiKH9qDeUTD2LC9kUQ?key=J3poVm7t9iS8XKW_UB6CIQ

 

Як підібрати підошву для пошиву ідеального взуття?

Підошва — нижня частина взуття, на яку припадає найбільше навантаження під час ходьби. Вона безпосередньо контактує з поверхнею, тому найсильніше зношується. Аби черевики прослужили довго, фахівці компанії HandyMarket https://handymarket.com.ua/ рекомендують обирати матеріал для підошви з огляду на такі властивості:

  • Гнучкість. Підошва має бути еластичною, аби забезпечувати природний вигин стопи під час ходьби і не обмежувати рухливість. До того ж ця властивість матеріалу дозволяє уникнути розтріскування.
  • Амортизація. Поліуретан, ґума, каучук, натуральна шкіра є матеріалами, що здатні пом'якшувати удари під час ходьби, знижуючи навантаження на суглоби та хребет. Завдяки амортизаційним властивостям підошви власникові взуття вдасться уникнути втоми ніг при тривалому носінні взуття.
  • Вологостійкість. Для офісних туфель і черевиків, які не контактуватимуть із вологою підлогою, можна вибрати легку, дихаючу шкіряну підошву. Для вуличного взуття, котре носитиметься щодня, доцільно придбати комплектуючі з поліуретану, ґуми, каучука.
  • Протиковзкі властивості. Для виготовлення туристичного, спортивного взуття, осінньо-зимових черевиків, котрі будуть експлуатуватись в умовах опадів і ожеледі, варто віддати перевагу ґумовій підошві, яка гарно зчеплюється з поверхнею. Для решти поверхонь підійде поліуретан, каучук та інші матеріали.

Варто звернути увагу і на стійкість матеріалу до значних перепадів температур. Сучасні термопластична ґума та термополіуретан гарно витримують як спеку з температурою понад 30°C, так і морози. Матеріали не розм'якшуються на сонці й не замерзають на холодному повітрі, а тому не розтріскуються.

 

Захист для підошви: профілактика, сліди, набійки на каблук

Профілактика, сліди та набійки — це комплектуючі для взуття, які захищають підошву від передчасного зносу (промокання, затирання, розтріскування). Ще одна функція перерахованих матеріалів — забезпечувати надійне зчеплення з поверхнею, протидіючи ковзанню по підлозі чи асфальту.

Виробники взуття мають змогу обрати як готову формовану профілактику, сліди й набійки, так і придбати листові матеріали для самостійного вирізання захисних накладок за контурами підошви. Універсальними матеріалами для профілактики й набійок є поліуретан і ґума. Вони витримують значні фізичні навантаження й температурні перепади без деформації, а також мають антиковзкі та амортизаційні властивості.

 

Підбори та шкіра для їх обтяжки

Наступний елемент взуття, який потребує ретельної уваги майстра — підбори. Вони впливають на стійкість, комфорт та зовнішній вигляд виробу. Неправильно підібрані підбори можуть не тільки швидко зношуватись, а й порушити поставу власника пари і стати причиною хиткості взуття на слизьких поверхнях.

Поряд із класичними підборами, виготовленими з монолітної ґуми, набувають широкої популярності вироби зі шкіри. Серед шкіряних варіантів варті уваги ті, що виготовлені щонайменше з п'яти шарів натуральної шкіри рослинного дублення, ретельно спресовані та просочені водовідштовхувальною речовиною.

Для декоративного оздоблення підборів із ґуми в продажу є листова шкіра. Матеріал має різні текстури й кольори, що дозволяє майстрові обрати стиль, який найкраще пасує до взуття. Окрім декоративної функції, шкіра може додавати додаткового захисту від стирання.

AD_4nXcC3wF8P89j2ju90-_9xBPgck7ZeHaR0R4L5PHDLr1ce20v-hbVpvQGE7y9dxpguGDIXelNB9j72Ce023gVlxq3GMEnhpLJtFx0mIr0KKU35qx7bvVuCiNb09IS6ICRVDNbK3_tfhjx8F_0LvxV1C_gvXtb2oBG7w?key=J3poVm7t9iS8XKW_UB6CIQ

 

Додаткові матеріали на фурнітура

Для підвищення зносостійкості класичні туфлі, чоботи й черевики доповнюють жорсткими внутрішніми задниками та підносками. Для виготовлення цих комплектуючих використовується гранітоль. Він забезпечує жорсткість і підтримку найбільш вразливих частин виробів, допомагаючи зберігати їх форму при щоденному носінні.

Для пошиву взуття також знадобляться:

  • армовані, вощені, капронові, поліестерові нитки для пошиття взуття зі штучної й натуральної шкіри, цупких тканин;
  • ґумки, застібки липучки та блискавки для фіксації взуття та ногах;
  • шкіряні шнури й ранти для укріплення країв чоботів, туфель і черевиків;
  • флізелінова клейка стрічка для безшовного з'єднання деталей виробів;
  • цвяхи для кріплення підошви й підборів до верхньої частини взуття.

Для виготовлення устілок, напівустілок, задників, підп'ятників та супінаторів варто обрати шкіркартон. Це легкий та жорсткий матеріал, який добре тримає форму, не обтяжуючи при цьому вироби. Шкіркартон є вологостійким та гігієнічним матеріалом, який не викликає уражень шкіри.