Запис на КТ Харків зробити нескладно, достатньо зателефонувати до контакт-центру чи вибрати інший зручний для себе спосіб. Це проста та безболісна процедура, адже для детального зображення внутрішніх структур тіла вона передбачає використання рентгенівських променів. КТ сканування дозволяє дізнатися про стан органів, тканин, кісток та кровоносних судин. Їх зображення можуть бути важливими для діагностики різних станів і хвороб.
Дана процедура дуже популярна, бо дозволяє виявити інфекції та запалення, наприклад, запалення апендициту. Вона демонструє наявність пухлин, включаючи рак легенів, мозку, печінки, нирок та інших органів. З її допомогою можна навіть оцінити рівень пошкоджень після травм – переломи кісток, кровотечі, забої органів.
КТ використовується для отримання детальної анатомічної інформації перед оперативним втручанням, щоб хірург міг чітко спланувати операцію. З його допомогою візуалізують кровоносні судини й виявляють аневризми, стеноз артерій, тромби, а також проводять діагностику головного мозку, Щоб побачити пухлини, крововиливи, інсульти, структурні аномалії. Що ще показує КТ:
- пневмонію, бронхоектатичну хворобу, інтерстиційні захворювання легенів;
- патології печінки, підшлункової залози, нирок, кишечника, репродуктивних органів.
Процедуру використовують в деяких скринінгових програмах, наприклад, для раннього виявлення раку легенів у людей зі схильністю до нього. Вона дозволяє оцінити ефективність терапії, наприклад, при онкологічних захворюваннях. Спостерігаючи за реакцією пухлини, можна скоригувати лікування. Також КТ використовується для точного визначення розташування патологічних ділянок під час проведення біопсії. Це важливий діагностичний інструмент, що допомагає лікарям у постановці точного діагнозу, плануванні лікування та моніторингу ефективності терапії. Дане дослідження є відносно швидким і неінвазивним, що робить його зручним для пацієнтів.
Як проводиться комп’ютерна томографія
Процес проведення КТ і підготовка до нього можуть змінюватися залежно від досліджуваної області тіла та конкретних медичних показань. Звісно, існують певні моменти, які є загальними. З чого варто розпочати? Запишіться на прийом до кардіолога, який збере анамнез і прийме рішення про те чи потрібне КТ.
Перед початком процедури пацієнт пройде інструктаж. Якщо планується використовувати контрастний матеріал, його можуть попросити випити контрастну рідину або ж йому зроблять внутрішньовенну ін'єкцію. Після цього він ляже на рухомий стіл, який ввійде в кільцевий апарат томографа. Залежно від досліджуваної ділянки, пацієнт може бути розміщений на спині, на животі або на боці. Стіл поступово переміщуватиметься через кільцевий апарат, який обертається навколо тіла, випускаючи рентгенівські промені під різними кутами. Ці промені проходять через тіло і реєструються детекторами, що дозволяє комп'ютеру створити детальні зображення внутрішніх структур.
Під час процедури пацієнта можуть попросити затримати дихання на кілька секунд, щоб уникнути розмиття зображень, особливо при дослідженні грудної клітки або живота. Після завершення сканування він може знову одягтися і повернутися до нормального режиму життя, за умови, що не вводилася контрастна рідина. Якщо ж вона вводилася, зазвичай деякий час за людиною спостерігають в лікарні. Не одягайте перед КТ металеві предмети та обов’язково повідомляйте лікаря про вагітність, хронічні захворювання та ліки, які приймаєте. Дослухайтеся до його рекомендацій і, процедура не завдасть організму жодної шкоди.