У чому різниця між соляркою та дизельним паливом для двигунів внутрішнього згоряння? Окрім назви, різниці між ними немає взагалі. Це той самий нафтопродукт, який має величезну кількість синонімів, мають абсолютно однакове визначення. Дизельне паливо є речовиною рідкої консистенції, яку отримують шляхом прямої перегонки нафти з додаванням гасових і газойлевих фракцій або замовити паливо оптом в Україні. Назву «солярка» вона отримала від німецького слова Solaröl — соняшникова олія.

Чому дизельне паливо називають соляркою?

Серед усіх версій можна виділити головну — зовнішню схожість із олією. Коли вперше його почали переганяти із сирої нафти, паливо стало надзвичайно популярним. Його використовували і для змащування, і для освітлення. Згодом слово «дизпаливо» почало асоціюватися зі словом «солярка». Найчастіше останнє використовують ті, хто працює із сільськогосподарською технікою.

Солярка - це нафтова фракція, що пройшла лужне очищення.

Характеристики палива:
- закипання - 240-400 ° С;
- застигання - не вище -20 ° С;
- займання - не нижче 125 ° С;
- в'язкість - 59 сСт при + 50 ° С;
- вміст сірки – не більше 0,2%.

Термін «солярка» суто розмовний, він не зустрічається у технічній літературі.

Сфера застосування дизельного палива (солярки)

Дизпаливо широко використовується для заправки різних видів транспорту:
- залізничного;
- автомобільного;
- водного.

Недорогий нафтопродукт також застосовується обслуговування військової і сільськогосподарської техніки, спеціального устаткування. Його додають у різні склади для змащення та охолодження агрегатів. Крім того, речовину змішують з розчинами для загартування, які використовуються в термічній та механічній обробці металів. Залишкове дизельне паливо теж застосовується для заправки обладнання котельних.

Марки палива

Існує три основні види дизпалива:
- літнє (ДТЛ);
- зимове (ДТЗ);
- арктична (ДТА).

При виборі солярки слід звертати увагу на температурні показники: діапазон експлуатації, температуру спалаху та застигання. Тільки правильно підібране та якісне дизпаливо буде гарним рішенням для автомобілів, спецтехніки та інших цілей.

Як бачите, відмінностей між соляркою та дизельним паливом немає, проте при виборі нафтопродукту слід обов'язково враховувати всі його характеристики та кліматичні умови.

При характерному для дизельних моторів ступеню стиснення — щонайменше вдвічі вище, ніж на бензинових ДВЗ, паливо почне детонувати, провокуючи ударне навантаження на циліндри. Це може швидко закінчитися руйнуванням двигуна. Тому втрата потужності та дивний звук з-під капота після помилкової заправки мають стати сигналом до негайної зупинки.

Далі потрібно діяти за тією самою схемою: виклик евакуатора, візит до сервісу. І навіть якщо сам мотор виживе, велика ймовірність пошкодження недешевого паливного насоса високого тиску (ТНВД) - адже солярка його попутно ще й змащує, а бензин не дозволяє робити це ефективно.