З 15 березня 2024 року вартість міжнародного сертифіката Зелена картка стала вищою. Це пов’язано з тим, що на даний вид страхування значно збільшився попит. Щоб мати можливість повною мірою виконувати свої обов'язки перед клієнтами, які перебувають за кордоном, фірмам довелося переглянути чинні тарифи. За якою ціною можна купити Зелену карту?
Для чого потрібна Зелена карта?
Зелена карта обов'язково має бути на руках для виїзду до країн Європейського Союзу. Без неї не вдасться перетнути кордон та виїхати з території України. Такий сертифікат, згідно з міжнародним договором, захищає відповідальність водія перед іншими учасниками руху. Якщо власник поліса спричинить аварію за кордоном, його страхова компанія компенсує потерпілим збитки. При цьому сума виплат залежатиме від особливостей законодавства тієї країни, на території якої сталася ДТП.
Від чого залежить ціна сертифіката Зелена карта?
Вартість міжнародного автострахування залежить від таких факторів, як:
- тип транспортного засобу;
- термін дії сертифіката.
Так, найдешевше буде купити Зелену карту на термін дії у 15 днів. Найдорожче коштуватиме рішення оформити поліс на 1 рік. Зелена карта купити онлайн буде доволі просто. Адже цей сертифікат можна швидко оформити на сайті Страхування в Одесі для Вас.
Як змінилася вартість Зеленої картки?
Всі умови договорів і ризики, що покриваються, залишилися незмінними. Оновилась лише вартість сертифіката. За даними Мінфін, тепер рішення купити Зелену карту онлайн або особисто для легкового транспортного засобу з терміном дії 15 днів обійдеться на 11,78% дорожче. Ціна поліса на рік стала вищою на 42,25%.
Зелена карта, купити онлайн яку можна на сайті, не передбачає знижок чи пільг. Тому водіям України залишається лише звикнути до нових реалій. Однак важливо розуміти, що таке рішення має цілком логічне та виправдане обґрунтування. І в результаті воно йде на користь самим клієнтам.
Через різку кількість звернень та заяв на компенсацію страховим компаніям довелося переглянути тарифи. В іншому випадку фірми втратили б можливість повною мірою виконувати свої фінансові зобов'язання страхувальниками. Навіть за європейськими мірками суми компенсації у низці країн дуже високі. У деяких державах вони сягають сотень тисяч і навіть кількох мільйонів євро. Наприклад, у Польщі максимальний ліміт компенсації зі шкоди здоров'ю становить 5 000 000 євро.