Поряд із оглядом із дзеркальцем і постукуванням по зубах з’явилися більш технологічні та інформативні методи діагностики. Вони дозволяють швидше почати боротьбу з конкретною зубною проблемою. Що це за методи – розповідають фахівці стоматології Осадчого.
Кажуть, що діагноз – половина вирішення проблеми. Чи справді це так – залежить від серйозності захворювання. Однак, пройти ретельний огляд у стоматолога ніколи не завадить: особливо, якщо пацієнт не відвідував фахівця досить давно. Про найважливіші та найефективніші методи, які використовує сучасна стоматологія, розповість наша стаття.
Рентгенографія в стоматології
До необхідності проведення рентгенографії звикла більшість пацієнтів сучасних стоматологічних клінік. Це швидкий, інформативний і безболісний метод дослідження внутрішніх структур зуба. Він дозволяє:
- оцінити стан кореня та навколозубних тканин (пародонту);
- оцінити ступінь руйнування зуба після травми;
- виявити новоутворення та його розмір (гранульому, кісту, флюс);
- визначити вогнища запалення або остеомієліту;
- діагностувати проблеми прикусу;
- детально розглянути зачатки постійних зубів у юних пацієнтів.
Зазвичай, стоматологу необхідні такі види рентгенографії:
- Прицільна дентальна – для оцінки одразу трьох зубів у зубному ряді, навколишніх тканин та прилягаючої ділянки щелепи.
- Ортопантомограма, більш відома як панорамний знімок – демонструє стан всього зубного ряду, а також гайморових пазух, скронево-нижньощелепного суглоба та нижньощелепного каналу.
Сучасні рентген-апарати є безпечними, тож можна робити стільки знімків, скільки буде необхідно для лікування, без жодного впливу на здоров’я. Тому рентген підходить і для найменших пацієнтів.
Комп’ютерна томографія
Цей метод діагностики потребує відповідного технічного оснащення клініки та кваліфікації персоналу. КТ створює тримірну модель щелепи шляхом накладання серії знімків. Це необхідно як при терапевтичних, так і при хірургічних проблемах зубощелепної системи. Також КТ необхідна перед імплантацією зубів.
Комп’ютерна томографія може бути:
- класичною – без введення контрастної речовини;
- контрастною – для полегшення дослідження м’яких тканин, нориць, прискорення діагностики захворювань слинних залоз та виявлення каменів.
Використання мікроскопа в стоматології
Мікроскоп полегшує не лише лікування зубів, імплантацію та інші хірургічні втручання. Його доцільно використовувати й під час первинного огляду, адже дентальний мікроскоп здатний до 10-40-кратного збільшення. Це дозволяє:
- виявити мікроскопічні вогнища карієсу;
- якісно оглянути ясенні кишені та пародонт;
- пришвидшити та покращити якість пломбування зубів та кореневих каналів.
Всі необхідні методи діагностики будуть залучені для вашого огляду, коли ви запишетеся на прийом до одного з кваліфікованих фахівців стоматології Осадчого в Києві. І будете впевнені не лише в діагнозі, а й у результатах лікування. А ще – у власній посмішці.