Потовиділення як важливий функціональний процес, що відіграє роль у терморегуляції, виділенні з організму продуктів обміну речовин, є нормою як для жінок, так і для чоловіків. У стані спокою потові залози мають низьку активність. При збільшенні фізичних навантажень — процес потовиділення проявляється більш інтенсивно. 

Гіпергідроз, що являє собою аномальний стан пацієнта й характеризується підвищеною пітливістю, приносить значно більше дискомфорту, ніж звичайне потовиділення. Про особливості сучасного лікування цього діагнозу можна детально дізнатися на сайті клініки LaserOne за посиланням https://laserone.com.ua/uk/laser_treatment_of_hyperhidrosis/. Лише за одну процедуру реально позбутися «спітнілих пахв» назавжди.

AD_4nXfp4ULpFTfbzQqpFyIDKkPHTZbB9j4o3shHbJn_WbWgafzIP_QwtU62iN-ZTBAhRCcrcjPoO91R-5RQo0n6Ux_zNut6K5ifL_QLU7f7FsWCFRTXA2r7WjMiLmZ1fOrt0DqHUmcQxOrdO01E-7IJbh19qrb6?key=MQr-3FF2qQPfNEgntRTrew

Як розібратися в процесах гіпергідрозу та завчасно підготуватися до лазерної терапії? Про це — далі у статті.

Форми гіпергідрозу

Не всі типи інтенсивного потовиділення можна лікувати в клініках медичної косметології та пластичної хірургії. Залежно від їх етіології розрізняють дві основні форми:

  • первинна, як індивідуальна особливість організму, що не має чітких причин і пояснень виникнення гіпергідрозу;
  • вторинна, що виникає на тлі різних захворювань і дисфункцій організму (гормональний збій, інтоксикація організму, дефекти функцій щитоподібної залози).

Первинна форма гіпергідрозу піддається лікуванню як інʼєкційними методами, так й інноваційними лазерними технологіями. Щодо вторинної, тут підвищена пітливість виступає як наслідок захворювань, тому початково необхідно лікувати саму причину, а вже потім позбутися неприємних побічних реакцій.

Лікування гіпергідрозу лазером — як це?

Апаратна лазерна терапія пахвового гіпергідрозу лише набуває популярності серед пацієнтів. Не так давно з пітливістю боролися методом інʼєкційного введення ботулотоксину. Проте така процедура має короткотривалий ефект, тому вважається малоефективною. 

З огляду на результат, лазерна терапія характеризується високим рівнем успішності, оскільки:

  • під дією лазерного променя до 70% клітин потових залоз руйнуються назавжди;
  • є можливість контролю інтенсивності лазера, який може працювати локалізовано на різній безпечній глибині проникнення.

Як підготуватися до лазерної терапії?

На підготовчому етапі лікар визначає ділянки тіла з найбільшою вираженістю гіпергідрозу. Оскільки в одній зоні потові залози можуть виконувати різні функції, повністю видаляти всі клітини залоз не можна. 

Перед процедурою важливо:

  • не вживати алкоголь та речовини, що можуть спровокувати інтоксикацію організму;
  • припинити активні фізичні навантаження для уповільнення роботи потових залоз;
  • не подразнювати ділянки шкіри, що будуть піддаватися лазерній терапії (косметичними засобами та апаратами);
  • завершити вживання препаратів, що розріджують кров.

За решту лікування відповідає спеціаліст, який веде пацієнта до здорового життя без неприємних запахів і дискомфорту!