При наданні послуг, торгівлі та всіх промислових галузях потрібен спеціальний одяг. Існує 2 види захисту: звичайна уніформа і робочий (спеціальний) одяг. Основними споживачами першої є сфера послуг, персонал ресторанів та індустрія краси, де необхідно підкреслити зовнішній вигляд співробітників. А завдання робочого одягу – це забезпечити захист від небезпек в конкретній галузі.

Що захищає спеціальний одяг?

Увесь спецодяг ділиться на такі категорії як:

  • Засоби захисту органів дихання, які можуть бути фільтруючого і ізолюючого типу.
  • Засоби захисту шкіри від шкідливого впливу високих або низьких температур, речовин хімічного значення, організмів біологічної природи і різних механічних пошкоджень.
  • Засоби захисту очей від попадання твердих частинок, опіків різного походження, пошкодження біологічними організмами.
  • Засоби захисту слуху від занадто гучних звуків.

Матеріали для виготовлення спецодягу

При виборі спецодягу споживачі стикаються з закономірним питанням: яка тканина робить спецодяг більш практичним і комфортним. Вибір матеріалів, використовуваних для пошиття робочого одягу, різноманітний і може бути розділений на 3 групи в залежності від використовуваної сировини. Натуральні тканини змішуються з бавовною, штучні тканини змішуються з полімером і поліестером.

1. Бавовна відповідає за гігієнічні властивості. Спецодяг з бавовняної тканини гігієнічний, повітропроникний і гігроскопічний. Але бавовна підходить для спокійного і розміреного життя без фізичних навантажень. При підвищеному фізичному навантаженні вона непрактична: вбирає і утримує вологу, що поглинається тілом, легко рветься, довго сохне, має низьку зносостійкість, сильно мнеться, легко мнеться і нестійка до фарбування.

2. Синтетичні волокна відповідають за такі експлуатаційні характеристики, як міцність, зносостійкість, стабільність форми і низьку усадку.

3.Сумішеві тканини - це суміші з певного співвідношення штучних і натуральних волокон. Змішуючи два різних інгредієнта, ми отримуємо матеріал з абсолютно новими властивостями.

Існує 2 основних способи змішування.

Перший полягає в тому, що на стадії прядіння змішуються волокна різного складу. В результаті пряжа містить обидва типи волокон. На виході виходить однорідна пряжа з властивостями бавовни і синтетичних волокон. Вважається, що ця тканина ідеально підходить для застосування

Другий спосіб полягає в змішуванні ниток різного складу. Одна сторона тканини стає синтетичною (вона володіє величезним гладким блиском), а інша – натуральною. Таким чином досягається зовнішня привабливість тканини. Тому, крім особливостей бавовняних тканин, сучасні сумішеві тканини для виробництва робочого одягу відрізняються високими експлуатаційними характеристиками, добре вентилюються, "дихають", легко скручуються, не мнуться, не спадають, мають низький ступінь усадки, високу міцність і довговічність, висока зносостійкість.