Суперечки про шкідливість алкоголю ведуться багато років поспіль. Одні вважають, що келих червоного вина або чарка коньяку перед вечерею зміцнюють судинну систему. А інші говорять, що це прямий шлях до алкоголізму. Насправді, треба тільки витримувати дозу та приймати правильні напої. Які – у нашому огляді.
Jagermeister
Так називається німецький бітер – трав’яна настойка з секретним рецептом. Відомо, що до її складу входить 56 натуральних компонентів. Бітер єгермейстер треба пити невеликими порціями перед їжею. Він покращує травлення. Крім того, Jagermeister добре зігріває. Його можна вживати для профілактики та лікування застуди.
Angostura
Так називається венесуельский ром. Він знижує температуру та знімає шлункові спазми. Крім того, у невеликих дозах цей ром усуває ознаки похмілля. До того ж Angostura має цікавий смак. Він не такий різкий, як у звичайного рома. У композиції Angostura розкриваються ноти прянощів, цитрусових та кори хінного дерева.
Campari
Італійська настоянка, рецепт якої зберігається в суворому секреті. Вона стимулює апетит та покращує травлення. До складу Campari входить натуральний сік апельсину, а це значить, що вона багата на вітамін C.
Червоні вина
До складу натуральних червоних вин входить ціла низка корисних речовин, завдяки чому їх називають еліксиром молодості. Ці напої мають такі корисні властивості:
- зміцнення сосудів;
- захист від розвитку діабету;
- розрідження крові;
- запобігання розвитку ракових клітин;
- зниження рівню шкідливого холестирину;
- покращення травлення;
- стимулювання апетиту.
Щоб червоне вино було максимально корисним для здоров’я, слід вибирати сорт без глютена з низьким вмістом цукру. Такий алкоголь багатий на антиоксиданти, він дуже корисний для кишківника.
Сухі білі вина
Ці напої діють за таким же принципом, що й червоні вина. У першу чергу, вони зміцнюють серцево-судинну систему. Тільки ефект нижче. До складу білого вина входить менше антиоксидантів. Плюс білого вина – низький вміст алкоголю та цукру. Чем меньше його рівень, тим корисніше напій.
Коньяк
У цьому міцному напої зберігаються всі корисні речовини винограду, який служить основною сировиною для виготовлення. До того ж коньяк набуває дубильних речовин під час настоювання у дубових бочках. Щоб він був корисний, його треба вживати у мінімальних дозах.
Віскі
Цей напій за технологією виготовлення дуже близький до коньяку. Отже, він має ті ж самі корисні властивості. Віскі у невеликих дозах має розлаблювальний ефект. Лікарі-неврологи рекомендують вживати 30-40 грамів цього напою в кінці робочого тижня, щоб розслабитися та зняти стрес. Віскі та коньяк можуть знизити тиск, але за умови, якщо випити не більше пари столових ложок. При збільшенні об’єму ефект буде протилежним. Причому це стосується будь-якого напою. Корисні речовини себе проявляють при помірному споживанні.