Найнебезпечніші та непередбачувані умови для водія – це дощ та мокра дорога. Причини полягають в тому, що в умовах мокрої дорожньої поверхні зчеплення коліс з асфальтом різко знижується, тому більшість видів транспорту стає некерованим. Проходячи навчання водінню автомобіля, кожен учень автошколи зможе ознайомитися з корисними порадами від викладачів, інструкторів щодо безпечного водіння в умовах дощу.
Правила безпечного водіння під час дощу: чому вчать в автошколі
Правила безпечного водіння – основа для кожного водія, з якою можна ознайомитись у процесі проходження навчання в автошколі. Насамперед інструктори звертають увагу на швидкісний режим, який не повинен перевищувати 60 км/год.
Додатково учневі будуть надані наступні корисні рекомендації, які можна дізнатися, відвідуючи уроки водіння автомобіля:
- Необхідно обов'язково використовувати габаритні вогні.
- Важливо відмовитися від різких рухів кермом – усі рухи мають бути плавними, акуратними.
- Не варто забувати про склоочисники.
Причому використання двірників необхідно не тільки для того, щоб очищати лобове скло від дощових крапель, які скупчуються на поверхні, але і також з метою виключити наявність водяної завіси від водних бризок під час руху інших автомобілів. Адже така завіса створює ефект «розмитості», тому водій не отримує нормальний огляд дороги.
Ефект «аквапланування»: що має пам'ятати водій?
Однією з найголовніших проблем під час їзди мокрою дорогою вважається можливий ефект «аквапланування», характерний для будь-яких транспортних засобів. Цей ефект виникає, коли між колесом та мокрою дорогою утворюється тонкий шар води. Найчастіше «аквапланування» виникає на великій швидкості: шини не встигають витісняти всю воду з-під себе, тому водій моментально втрачає керування над транспортом.
Якщо водій зіткнувся з подібною ситуацією, необхідно виконати наступні важливі дії:
- Насамперед не потрібно панікувати. Адже в процесі паніки водій починає різко крутити кермо, що тільки ускладнює ситуацію, яка склалася.
- Після цього потрібно відпустити педаль газу та поступово, плавно натискати гальмо.
- Потрібно вирівняти автомобіль на дорозі, після чого можна плавно відпускати гальмо та знову натискати на педаль газу.
Про всі ці нюанси водії зможуть дізнатися ще на етапі навчання в автошколі. Для наочних прикладів викладачі використовують різні відео, картинки, щоб продемонструвати можливі наслідки «аквапланування», показати правильні рухи водія за кермом.
Більше половини всіх проблем у процесі керування автомобілем у дощ пов'язані з недотриманням швидкісного режиму. На високій швидкості складно впоратися з маневрами навіть на сухому асфальті, а за наявності калюж авто взагалі стає некерованим.