Захист власного життя та здоров'я є одним із найважливіших завдань для солдата. У цьому допомагають не тільки тактична вправність та навички ведення бою, а й якісний бронезахист. Він складається з безлічі елементів, кожен з яких відіграє найважливішу роль не тільки у захисті воїна від прямих та осколкових попадань, але також у забезпеченні мобільності та зручності пересування у польових умовах. Про основні модулі бронезахисту ми зараз і поговоримо.
Що входить до комплекту бронежилета?
Ключовий елемент бронезахисту воїна – бронежилет. Він складається з:
- плитоноски;
- бронепліт.
Плитоноска призначена для розміщення в «кишенях» передньої та задньої бронеплити, а також кріплення додаткових модулів захисту та різного спорядження. Найкращі моделі виготовлені із міцної на розрив тканини Cordura з різним рівнем щільності.
Бронеплити беруть на себе удар від влучень зі стрілецької зброї, осколків та вибухової хвилі. Сучасна броня виготовляється зі сталі або кераміки. Одним із найкращих варіантів вважаються бронеплити Armox Advance, які діляться на 6 класів захисту. Перший та другий класи застосовуються співробітниками правоохоронних органів та приватними охоронними компаніями, тоді як бронеплити III-VI рівнів використовуються військовими.
Широкий вибір бронежилетів власного виробництва ви знайдете на сайті компанії ukrarmor. Ця українська компанія в умовах війни пропонує якісне спорядження, яке виробляється в Україні, а також найкращі екземпляри екіпірування західних брендів.
Додаткові елементи бронезахисту
Також важливими модулями бронезахисту є:
- балістичні пакети – вони вкладаються в бічні частини плитоносок, напашники та тактичні пояси;
- протиосколковий фартух – захищає пах від влучення осколків, рикошетів та куль різного калібру;
- шоломи – сучасні моделі виготовляються з арамідного волокна та відрізняються високим рівнем міцності при мінімальній вазі;
- захисна накладка на поперек – оснащується балістичним пакетом та захищає від рикошетів та влучання уламків.
Вибір комплекту бронезахисту залежить не тільки від уподобань воїна, а й від завдань, які перед ним ставляться. Можна вибрати як повний костюм, так і окремі модулі, які кріпляться до екіпірування.