Традиційно під час свят родичі збираються разом. Але часто замість радості такі зустрічі приносять неспокій в сімейні стосунки. Невирішені проблеми, конфлікти минулого і навіть занадто відверті запитання про особисте життя чи кар'єру можуть вилізти на поверхню.

Чому виникають сварки на свята?

Психологи вважають, що найбільше впливають на відносини накопичені образи. Вони виникають через гроші, наприклад, хтось із партнерів часто грає в пм казино, а інший цим не задоволений. Також причинами можуть бути теми:

  • політики та релігії;
  • глобальні конфлікти;
  • складні соціальні проблеми, такі як аборти;
  • особисте життя, включаючи родину та кар'єру.

Обговорення цих тем, особливо у випадку різних точок зору, може викликати багато емоцій і конфліктів. На перший погляд, маленькі речі здаються непомітними, але з часом вони можуть призвести до емоційного спалаху. Коли люди проводять разом багато часу, це може спричиняти напругу та конфлікти.

Також проблеми можуть бути через суперництво між членами сім'ї. Іноді дитячі ревнощі перетинаються у доросле життя, зокрема між братами та сестрами. Навіть якщо вони вже не живуть разом, конкурентність може залишатися, особливо, коли родичі зібралися разом. Це може підсилити реакції на слова родичів.

Часто на поверхню виходять проблеми минулого. Старі образи можуть заважати святкуванню. Невирішені конфлікти з батьками чи інші проблеми, які залишилися невирішеними, можуть знову спливати під час святкового обіду, спричиняючи конфлікти.

Як уникнути конфліктів з рідними на свята

Дослідники з комунікацій пояснюють, що конфлікти можуть виникати, коли після тривалої розлуки люди знову починають проводити багато часу разом з родиною. Наприклад, якщо ви живете у батьків на Новий рік, де доводиться дотримуватися їхніх правил. Така близькість може призводити до напруги через брак особистого простору. Відстежуйте моменти, в яких розпочинаються сварки. Та в майбутньому намагайтесь уникати їх та тем, які є гострими кутами.