Інтернет удома сьогодні – це не розкіш, а необхідність для сучасної людини. Підключення послуги замовляють у провайдерів, при цьому різні компанії пропонують декілька тарифів. Вартість залежить не тільки від додаткових можливостей, а й швидкості, яку отримує абонент.

Інтернет-провайдер Netgroup займається підключенням інтернету в Івано-Франківській області у багатоповерхівках та приватному секторі. На сайті можна докладно ознайомитись із наявними пакетами послуг і вибрати найкращий, в залежності від кількості одночасно підключених пристроїв, власних потреб тощо.

Якою буває швидкість домашнього інтернету

Від цього показника залежить, настільки оперативно будуть завантажуватися сторінки у браузері та файли. Якщо швидкість низька, під час перегляду фільму онлайн зображення висне, постійно зупиняється чи показується некоректно. Деякі користувачі вважають, що саме цей параметр впливає на якість з’єднання, хоча це не так, адже більш важливою є стабільність мережі з відсутністю затримок у її роботі.

Стандартною швидкістю домашнього інтернету вважається 100 Мбіт/с, такі тарифні плани пропонує кожен інтернет-провайдер. Цього достатньо, щоб переглядати фільми у форматі HD, грати в ігри, працювати, навчатися за допомогою спеціальних програм (Zoom, Classroom та інші). Навіть якщо кілька людей на різних пристроях будуть дивитися відео одночасно, інтернет не гальмуватиме й залишатиметься стабільним.

Проте останнім часом, коли багато працівників перейшли на дистанційну роботу, а діти навчаються онлайн, є потреба у збільшенні швидкості. Для завантаження важких відео, наприклад, у форматі 4K, 100 Мбіт/с мало. Саме тому охочим підключити інтернет в Івано-Франківську та області Netgroup пропонує декілька варіантів від 150 мегабіт та більше. Таке з’єднання відкриває величезні можливості й під час перегляду файлів, наприклад, у форматі Blu Ray.

Чому швидкість не завжди відповідає заявленій провайдером?

Для перевірки цього показника можна скористатися спеціальним сервісом Speedtest. Достатньо натиснути на кнопку, щоб побачити актуальну швидкість свого інтернету. Вона не завжди буває такою, як указано провайдером, проте це ще не свідчить про його безвідповідальність. Стабільність сигналу залежить від дуже різних чинників, не завжди на них можна вплинути.


Саме тому серед запропонованих провайдером тарифів найкраще вибирати варіанти із невеликим запасом швидкості. Тоді перепади через одночасне підключення великої кількості пристроїв, або з інших причин, будуть майже непомітними. Проте варто враховувати, що під час опису тарифу провайдер вказує максимальне значення, воно не завжди насправді є таким.

Показники передачі даних залежать від:

  • роутера. Застарілі низькочастотні моделі не можуть підтримувати високу швидкість, навіть якщо провайдер її надає;
  • перешкоди від інших мереж. Якщо у сусідів встановлений маршрутизатор із тим самим діапазоном, збої виникатимуть в обох квартирах;
  • площа приміщення, матеріали для стін. Якщо перегородки між кімнатами товсті, або встановлені двері з металу, швидкість буде меншою за вказану провайдером;
  • кількість під’єднаних одночасно пристроїв. Коли роутер приймає сумарне навантаження, він не завжди здатен впоратись із цим так, як потрібно.

Щоб отримати саме той показник, який вказує провайдер, потрібно придбати дводіапазонний маршрутизатор, найкраще із частотою 2,4 / 5 ГГц.

При виборі швидкості домашнього інтернету потрібно керуватися власними задачами й потребами. 100 Мбіт/с – оптимальний стандарт, проте його не завжди достатньо, тому провайдери надають більш широкі й необмежені тарифи.