Азелаїнова кислота – природний компонент нашої шкіри. Вона утворюється на її поверхні завдяки ліпідному обміну. Це кінцевий продукт лінолевої кислоти, яка зазнала окислення.

Більше корисної інформації про азелаїнову кислоту ви знайдете за посиланням https://fabo.ua/magazine/sho-potribno-znati-pro-azelayinovu-kislotu!

Технологія отримання азелаїнової кислоти

Азелаїнову кислоту для косметики одержують біохімічним шляхом, в лабораторних умовах. Технічно ця процедура повторює ті самі процеси, що й на шкірі – окиснення лінолевої кислоти.

Препарати з цим компонентом швидко і легко проникають у дерму та епідерміс. У системний кровотік із загального обсягу потрапляє до 4% від загальної дози кислоти, що є цілком безпечним для здоров'я.

Використовується азелаїнова кислота у різних засобах:

- креми;

- лосьйони;

- очищаючих формул (наприклад, в ензимних пудрах);

- складах, що коригують роботу сальних залоз.

Концентрація кислоти вибирається дуже ретельно, тому що при великих дозах її місцева дія на шкіру може бути досить агресивною. З цієї причини кошти з таким компонентом часто поділяються на професійні та підходящі для домашнього використання.

Зазвичай концентрація компонента в межах від 1 до 20%. Людям, які тільки-но починають користуватися засобами з азелаїновою кислотою, необхідно починати з менших показників. Зміст на рівні 20% все ще вважається терапевтичним. При правильному використанні кислота навіть у такій концентрації безпечна і не здатна завдати організму серйозної шкоди.

Засоби з азелаїновою кислотою можна використовувати в тому числі і вагітним жінкам, що годують. Однак для них концентрація може знижуватись, а курс лікування – коригуватися за рекомендацією косметолога чи дерматолога.

Як азелаїнова кислота впливає на шкіру?

Вона вирішує одразу кілька завдань:

- пригнічує зростання бактерій Propionibacterium acnes, а також Staphylococcus epidermidis, які часто є причиною запалень;

- знижує вироблення жирних кислот - вони також сприяють розвитку акне;

- регулює ороговіння клітин верхнього шару шкіри. Завдяки цьому не відбувається закупорка пір, не утворюються комедони;

- пригнічує активність та зростання аномальних меланоцитів. Це означає, що вона перешкоджає гіперпігментації.

Важлива особливість полягає в тому, що азелаїнова кислота у косметиці не викликає звикання. Компонент можна використовувати для догляду за шкірою регулярно.