uEsCSl4DzGOg0qRK58DncPd6BScUygAOBKOvWAolou7wiV07jKkNFe3Jg7ZEyOvPgwMG4hp4g9rG6IMypsyB1kBfnoRjG1Dmh-VlSDH_r_xkIrae_6Vh0CxcDq_-o0WELvGDyn4d6vXuSUYXl7dAmcg

Проблема забезпечення українських лікарень завжди була актуальною. На сьогоднішній день влада та Міністерство охорони здоров’я намагаються максимально укомплектовувати лікарні країни, щоб пацієнти отримували необхідну їм допомогу, тому новини медицини регулярно розказують про закупівлю владою нової медтехніки, створення мобільних пунктів реанімації та ін.

Так, 12 листопада, як передає інформаційне агентство Укрінформ, що регулярно публікує цікаві новини медицини, українським лікарням було передано 28 портативних рентген-систем.

Конкретно було доставлено 23 мобільні рентгенівські системи для діагностики моделі «МАС D», а також 5 портативних рентгенів, що призначені зокрема для діагностики туберкульозу, моделі «FDR Xair» (XD2000).

За повідомленням МОЗ, це обладнання було закуплено та поставлено завдяки співпраці Міністерства з Глобальним фондом.

З огляду на сучасні новини в медицині, таке медичне обладнання дозволяє робити діагностику більш точною. Рентген-апарати являються універсальними та оснащені плоскопанельним детектором. Це дозволяє використовувати їх прямо біля ліжка з пацієнтом, якщо людина не може рухатися. До того ж, модель «МАС D» має цифрову систему отримання зображень у режимі рентгенографії. Генератор інверторного типу, на якому працює пристрій, являється високочастотним. Це означає, що при його використанні променеве навантаження на пацієнта знижується.

Важливою саме для українських лікарень деталлю є те, що апарат має вбудоване джерело безперебійного живлення. Це захищає систему від перепадів напруги та дозволяє медичному обладнанню працювати без перебоїв.

Актуальні новини медицини в Україні читайте тільки в перевірених джерелах, таких як Укрінформ, за цим посиланням https://www.ukrinform.ua/.

Щодо моделі портативних рентгенів «FDR Xair» (XD2000), вони були закуплені для регіональних медзакладів і покликані покращити діагностику туберкульозу. Останні новини медицини світу показують важливість правильної та своєчасної діагностики таких захворювань, тому обладнання було надане до таких медичних закладів:

  • Обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр у Вінниці;
  • Протитуберкульозний диспансер у Кривому Розі;
  • Регіональні фтизіопульмонологічні клінічні лікувально-діагностичні центри у Запоріжжі та Львові;
  • Обласний фтизіопульмонологічний центр у Івано-Франківську.

Портативні апарати будуть працювати у сільській місцевості, а також у віддалених громадах, де часто не вистачає подібного обладнання.

Раніше інформаційний ресурс Укрінформ на своєму сайті в розділі медицина новини повідомляв про те, що в Чернігівську, Миколаївську, Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області були направлені 5 автомобілів класу «С» для бригад екстреної допомоги. Автомобілі були необхідні обласним центрам екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Їх придбали в рамках програми розвитку ООН для України на кошти Канади.