Потрібно створити максимально зручні та здорові умови для плідної праці. Тому меблі для роботи за комп’ютером мають бути правильними, тобто такими, що забезпечують комфорт під час довгого сидіння. Розберемося, за якими принципами їх обирати, щоб вони були саме такими.
Але спочатку з’ясуємо, що за меблі потрібно купувати. Адже серед великого їх різноманіття є обов’язкові й додаткові.
Комп’ютерні крісло та стіл — пара number one
Це просто необхідні меблі, адже саме вони першочергово забезпечують комфорт сидіння, збереження здорової постави, достатню підтримку попереку, шиї та рук. Шафа, органайзер з шухлядами, тумба — це вже другорядні речі. Вони полегшують працю, а не створюють умови для неї. М’які меблі — то взагалі третя справа. Вони для відпочинку від роботи.
Так, можна купити не тільки комп’ютерне крісло, дехто бере замість нього офісний стілець. Але пам’ятайте, це саме бюджетна альтернатива. Він не дуже підходить для невпинного сидіння протягом 4-8 годин. Дорожчий, але більш зручний варіант кращий вибір з точки зору плідної праці.
Яким має бути стіл для роботи за комп’ютером
Він може бути прямим, кутовим чи навіть у вигляді літери U, зробленим з дерева, алюмінія, сталі, МДФ, ДСП (чи всіх цих матеріалів разом). Класичним чи сучасним за дизайном — в aklas.ua/ua або іншому гарному інтернет-магазині легко знайти будь-які моделі. Але головне, щоб комп’ютерний стіл був зручним та функціональним. Тому:
- Габарити для здорової роботи — ширина 50-80 см, довжина — 90-140, глибина — 60-90, висота — 75-80 (але сьогодні останній параметр регулюється). Це з урахуванням того, що ви будете правильно сидіти, тобто не нахиляючись вперед, але й не лежачи в кріслі.
- Комплектація — з полицею під клавіатуру, підставкою для ніг, висувними шухлядами, відділом під системний блок, технічними отворами для кабелів і таке інше. Й все це — зі зручним для користувача розташуванням.
Яким має бути крісло для роботи за комп’ютером
Питання дизайну відразу не розглядаємо — це суто індивідуальний вибір. Важливіше, щоб комп’ютерне крісло для роботи було надійним, ергономічним, достатньо мобільним.
Тому воно повинно мати стійку п’ятипроменеву основу, бажано з металу, бо цей матеріал здатний витримати найбільшу вагу. Потрібно, щоб сидіння робочого крісла було з невеликим заглибленням у своїй центральній частині — це допоможе поставити ноги так, щоб не здавлювати судини.
Правильна спинка трішки вища за рівень плечей, підголовник є бажаною, але не обов’язковою опцією. Підлокітники потрібні, якщо робота передбачає багато рухів руками, наприклад, заповнення та перекладання паперів. Валик для підтримки попереку буде дуже корисним. А ще крісло має бути регульованим по висоті.
Пам’ятайте, правильно підібрані меблі врятують від порушень постави, набряків, запалень і болів, тож купуйте їх так, щоб вони піклувались про вас.