Пластикові вікна від надійного виробника в Одесі мають високі показники надійності та розраховані на тривалий термін служби. Але, тим не менш, щоб продовжити термін їх служби, потрібен періодичний догляд і регулювання пластикових вікон: очищення скла і віконної рами, змащення і регулювання фурнітури.
Етапи догляду за пластиковими вікнами після їх установки
- Після того, як фахівці завершили монтаж металопластикових вікон, необхідно ретельно очистити всі частини вікон перед початком їх постійної експлуатації.
- Захисну плівку із зовнішнього боку вікна слід знімати не пізніше, ніж через пів року після установки та регулювання пластикових вікон, бо вона має властивість «прилипати» до вікна під впливом погодних умов.
- У разі ремонту у квартирі радимо обернути вікна поліетиленовою плівкою і знімати її тільки після завершення штукатурних робіт.
- Щоб уникнути проблем з експлуатацією вікон, проводьте періодичне обслуговування пластикових вікон — не рідше 2 разів на рік.
Корисні поради з миття вікон
- Найпопулярнішим і ефективним способом видалення пилу і бруду з вікон є мильний розчин.
- Протріть поверхню пластика м'якою ганчіркою або губкою. А ще краще ганчіркою з мікрофібри — тоді відмити забруднення мильним розчином буде набагато простіше.
- Можна купити недорогі спеціальні засоби для догляду за пластиковими вікнами — вони не тільки усунуть забруднення, але і допоможуть позбутися від мікротріщин в профілі. Що тільки збільшить термін його служби.
- Якщо профіль забруднений барвниками або маркером, використовуйте спиртову серветку. Як варіант, купити спрей для маркерної дошки в інтернет-магазині.
- Залишки піни на вікнах можна видалити за допомогою пінного очищувача. Або дочекайтеся, поки піна висохне і її можна буде видалити пластиковим шпателем або карткою без подряпин.
- Якщо є стійкі плями, використовуйте для видалення плям професійний засіб — очищувач ПВХ.
Плановий ремонт вікон – на що звернути увагу
Ущільнювач
Він забезпечує захист від протікання, продування або попадання пилу або гучних звуків з вулиці, тому регулярне обслуговування є важливим. Якщо цим знехтувати, то через 2-3 роки він втратить еластичність, стане крихким і почне погано прилягати до вікна.
Звичайно, майстер з ремонту вікон може замінити ущільнювач на новий, але доглядати за ним регулярно буде дешевше. Очищати ущільнювач від пилу і бруду краще 2 рази на рік, використовуючи мильний розчин і м'яку губку.
Для змащення пластикових вікон і ущільнювальної гуми добре підходять силіконові ущільнювачі в авто. Таким чином, ви зможете зберегти еластичність ущільнювача і він зможе довше виконувати свої функції.
Дренажні канали
Ці елементи розташовуються в нижній частині віконного профілю і мінімізують скупчення конденсату. Коли ви відкриєте вікно – на нижній рамі ви побачите ці отвори – їх потрібно час від часу чистити та стежити за їх провідністю. Це значно зменшує скупчення конденсату в віконному профілі.
Догляд за вікнами – що робити з фурнітурою
Стан фурнітури безпосередньо впливає на експлуатаційні властивості пластикового вікна і ступінь захисту приміщення від зовнішніх факторів. Для забезпечення обслуговування замків, петель і засувок потрібно дотримуватися певних мір.
- Оберігайте їх від сторонніх предметів і механічних пошкоджень.
- Виконуйте регулярне змащування пластикових вікон і фурнітури машинною оливою або спеціальними засобами.
- Не допускайте попадання миючих засобів на фурнітуру.
- Періодично видаляйте бруд і пил за допомогою мікрофібри та теплої води, і витирайте насухо.
Регулювання фурнітури та регулювання пластикових вікон в Одесі краще довірити фахівцям компанії WDC https://www.wdc-group.com.ua/. Вони зможуть повернути стулки в правильне положення стосовно віконного профілю. А пластикові вікна, які отримують своєчасний догляд, прослужать довгі роки, зберігаючи тепло і затишок у вашому домі.