Правильний регулярний догляд за пральною машиною продовжить термін її експлуатації. Одного лише протирання корпусу техніки від пилу недостатньо. Як і в чайнику, у пралці збирається накип, що впливає на якість роботи. Вологість, залишки порошку, тканинні ворсинки є поживним середовищем для бактерій, плісняви. Але завдяки низці способів техніку легко утримувати в чистоті. Image

Барабан

Накопичення осаду сприяє зменшенню теплопровідності. У результаті вода нагрівається довше, і збільшуються витрати енергії. Поява цвілі та бактерій призводить до неприємного запаху, який можна відчути під час відкривання дверцят люка. Щоби видалити накип на барабані, потрібно засипати у відсік для мийних засобів 150 г лимонної кислоти. Далі необхідно вибрати режим прання з температурою 90 °C, який підтримують усі пральні машини, і запустити процес. Позбавити техніку неприємного запаху можна за допомогою відбілювача з хлоркою. Достатньо взяти 100 мл засобу й застосувати режим прання з температурою від 60 °С.

Ущільнювальне кільце

Оскільки елемент є улюбленим місцем проживання бактерій і плісняви, його краще мити після кожного циклу прання. Щоб очистити гумовий елемент, достатньо скористатися мильною водою та губкою. Якщо на кільці вже з’явилася пліснява — розведеними побутовими засобами для очищення з хлором.

ТЕН

Не слід чекати, поки на елементі утвориться товстий шар накипу. Якщо він усе ж з'явився, то візьміть 200 г лимонної кислоти, засипте у відсік для порошку, а ще 50 г — у барабан. Машинку потрібно запустити на максимальній температурі. Деякі виробники засобів для прання додають до них домішки, які захищають ТЕН від появи накипу. Вибрати якісний порошок можна в каталозі магазину Алло у Львові.

Лоток для мийних засобів

У ємності може застоюватися вода, накопичуватися залишки порошку, ополіскувача. Видалити їх легко старою зубною щіткою, милом і теплою водою. Робити це потрібно після кожного п’ятого-сьомого циклу прання. За наявності нальоту, цвілі варто скористатися дезінфікуючим засобом із хлором.

Зливний шланг

Очищення проводиться разом із барабаном без додаткових зусиль. У складних випадках можна використовувати металевий йоржик.

Фільтр зливного насоса

У фільтрі накопичується увесь бруд, що не розчинився під час прання. Це може бути волосся, шерсть тварин, пісок, залишені в кишенях речі. Крізь забитий фільтр не проходить вода. Чистити його потрібно кожні три місяці вручну. Додатково елемент можна продезінфікувати хлоровмісним засобом.

Як запобігти забрудненню пралки

Користуючись технікою, варто дотримуватися таких правил:

  1. Періодично запускайте пралку з порожнім барабаном на максимальній температурі.
  2. Не зачиняйте дверцята барабана після того, як вийняли з нього речі.
  3. Не сипте в лоток порошок понад норми. Зайва кількість не змивається водою, накопичується, після чого в ємності з’являється цвіль, шкідливі бактерії.
  4. Занадто брудні речі варто попередньо очистити щіткою, замочити в мисці та випрати вручну. Так і річ добре випереться, і бруд не зашкодить приладу.

Не відкладайте догляд за пральною машиною на потім, і тоді вона служитиме довго.