Маленький, але перспективний бізнес чи потужна розкручена організація — будь-яка компанія може зазнати збитків від недобросовісної конкуренції. Конкуренти можуть інсценувати прецедент для чорного піару або скористатися відомим ім’ям компанії у власних цілях. Захистом від подібних дій є планомірне юридичне закріплення прав на продукти інтелектуальної власності, серед яких фірмова торгова марка.

HLHQ25xSb-7DWgVN3oOEwUVD9VINZRYXrgZ3vdwYEJwBhmmVM6EEz0hYNsioS-9vO0967Ly5jW29TLAtw3Tz6AXZ4ZLdmTa8_xlGNgoAN58h6TOmnhdKiGrmMDjZ9JuF6mpx-IYE_rucuiBihCwhHRk

Сутність торгової марки

Бренд чи продукт завжди асоціюються з фірмовим логотипом — унікальним зображенням, що розміщується на етикетках, упаковках, у рекламі, можуть супроводжуватися влучним слоганом. 

У Законі України «Про охорону прав та знаків для товарів та послуг» пояснено, що торгова марка — це образ, що складається з певних знаків, символів, дизайнерських елементів, притаманних товару чи компанії, що одразу відрізняють їх від інших.

Таким чином, у юридичному значенні торгова марка встановлює законодавчо закріплені права на дизайн, логотип чи слоган, та може бути представленою відповідно в образотворчій, словесній чи комбінованій формах.

Призначення торгової марки

Реєстрація торгової марки необхідна для захисту імені компанії від неправомірних дій конкурентів, незаконного використання її логотипу чи слогану з метою збагачення або вчинення збитків самій компанії.

Офіційно закріплену торгову марку не мають права використовувати фізичні чи юридичні особи без відома власника такого знаку. У випадку встановлення факту незаконного використання компанія-власник може подати позов до суду та із високою ймовірністю виграти його, відшкодовуючи завдані своїй репутації збитки.

За наявності юридично закріпленої ТМ компанії безпечніше та простіше виходити на міжнародний ринок.

oEQ8MSMJ99TjJeT-h4xHuq-4h3-j1hbKlYua_6uu3GPmaFr6sEyT_f4A4OCzlH213U6rU_HEv4HmH4PXwfKYBNY-Tuwwytn7umzdBFBmlOXwBp53IfEhDB0tkpKaEqayEX6ehrWbV_X9gPxrCPbZb9s

Як зареєструвати торгову марку?

Подати заявку в «УКРНОІВІ» — відповідальний державний орган — на реєстрацію логотипа чи лозунгу в Україні можуть фізичні та юридичні особи. Процедура перевірки та реєстрації є уніфікованою для більшості країн Європи і містить такі етапи:

  1. Розробка символу чи слогану, що відображає ідею компанії.
  2. Перевірка унікальності обраного образу.
  3. Подача заявки із супровідним пакетом документів на реєстрацію.
  4. Формальна експертиза.
  5. Кваліфікаційна експертиза.
  6. Державна реєстрація.
  7. Отримання Свідоцтва про реєстрацію ТМ.

Строк дії Свідоцтва становить 10 років із можливістю подовження за умови сплати державного збору. Період для пролонгації дії Свідоцтва становить 2 роки з моменту закінчення попереднього. У цей час на формально звільнену торгову марку ще діє мораторій — жодна інша компанія чи суб’єкт не можуть її використовувати чи повторно реєструвати. 

Документальний супровід містить квитанцію про сплату державного збору, а також зображення торгової марки у форматі 8х8 см на електронних та паперових носіях у кількох екземплярах.

Процедура реєстрації не викликає труднощів та варта майбутньої впевненості в добросовісному використанні фірмової символіки, що лише підтримає гарну репутацію бренду.