Плюси і мінуси шипованих шин
Напередодні кожного зимового сезону між водіями часто виникають дискусії на тему, яку резину купити – з шипами чи класичну? Однозначної відповіді немає – все залежить від умов, в яких шини будуть експлуатуватися.
Шиповані шини купити потрібно для їзди в суворих зимових умовах. Металеві штифти забезпечують відмінне зчеплення на щільному снігу чи слизьких ділянках. Під великим тиском вони здатні продавлювати крижану кірку, що особливо ефективно позначається на укороченні гальмівного шляху.
Класифікація зимових шин із шипами
Зимова резина продається з різними шпильками:
-
Алюмінієві. Менш стійкі до впливу реагентів, якими обробляється дорожнє покриття при очищенні від снігу та криги.
-
Пластикові. Чим сильніший мороз і більше вибоїн на дорозі, тим вища ймовірність, що виріб трісне.
-
Сталеві. Оптимальний варіант, але він набагато дорожчий. Протистояти корозії сталеві штифти не можуть, але протримаються набагато довше двох попередніх типів.
Відрізняються шипи за кількістю загострених фланців. Чим більше гострих кутів, тим сильнішим виявляється тиск на зледенілу поверхню. Машина добре долає сильно засніжені ділянки, легко бере підйоми та стартує з місця.
Купити резину можна з різними формами шипів:
-
Круглі. Найнижча ціна, але і якість відповідна. Найбільше підходять для їзди в межах населених пунктів, але на заміських магістралях потрібно дотримуватись швидкісних режимів.
-
Овальні. Трішки кращі за якістю, ніж круглі. Штир тут гостріший, але при сильному морозі проколоти крижану брилу не зможуть.
-
Квадратні. Для чотирьох загострених фланців не важко продавлювати грубі шари льоду на дорозі. Машина знаходиться під повним контролем водія, якщо, звичайно, дотримуватись невисокої швидкості.
Під шиповані шини диски мають бути максимально міцними, якими є штамповані моделі із сталевих матеріалів. Вони не додають естетики, але краще за інші види витримують сильні удари. На відміну від литих виробів, штампований диск може погнутися, але не розколотися. Такі ковпаки можна вирівняти навіть у домашніх умовах.
Переваги та недоліки зимових шин із шипами
Мінусів у шипованої резини більше за кількістю, але один незаперечний плюс їх виправдовує. При їзді зледенілими дорогами жоден тип шин не буде таким ефективним, як шини з шипами. Штифти забезпечать максимальну безпеку, а це найголовніше для кожного водія.
З недоліків шипованих шин виділяються не лише їздові показники:
-
На сухій та мокрій трасі підвищується ризик занесення, гальмівний шлях збільшується.
-
Відсутність акустичного комфорту. З-під коліс видається гучне виття від контакту шипів з дорогою. Це не тільки дратує водія з пасажирами, а й шкодить покриттю.
-
Через шкоду дорожньому полотну шиповані скати заборонені законом у багатьох країнах. Інформація водіям, які планують поїздку машиною за кордон.
-
Шипи – це додаткова маса. Для керування автомобілем потрібно докладати більше зусиль. Окрім цього, чим важча покришка, тим більше витрачається палива.
-
Висока ціна та невеликий термін служби. На ринку ціна шипованих шин вища, ніж вартість класичної зимової резини. При цьому середній термін служби у них менший – залежно від виробника, 2-4 сезони.
Якщо дороги вчасно прибираються, а снігопади та сильні морози явища рідкісні, шиповані покришки не будуть найкращим варіантом. Інша річ, коли сніг та лід завжди присутні, а їздити доводиться часто – тут без гуми із шипами не обійтися. Та й купити диски потрібно обов’язково, щоб уберегти покришки від різного типу ушкоджень, що покращить їхню працездатність.