При необхідності отримання високої точності різу під час обробки металу варто купити плазморіз. Обладнання представляє собою спеціальний зварювальний пристрій, за допомогою якого розрізають металічні листи чи деталі на акуратні та рівні частини. Функціональність плазморіза дозволяє його використання в професійній діяльності майстрів та на будівництві, завдяки високій продуктивності агрегату.
Особливості плазморізів
Обладнання для плазмової різки працює на основі електричної дуги, котра розпалює повітря до температури на рівні 30000 °C. В результаті плавлення виконання шва відрізняється його акуратністю та рівністю, що дозволяє отримати не лише надійне з’єднання, а й подбати про його естетику. В залежності від особливостей підключення плазморізи поділяються на дві групи – прямого типу з безпосереднім приєднанням до мережі та непрямі апарати, котрі не вимагають прямого контакту з джерелом живлення та можуть використовуватись для обробки неметалів.
Серед переваг, якими володіє плазморіз, присутні:
- відсутність вимог до очищення поверхні від застарілої фарби чи іржі;
- можливість різання тонких листів з мінімальним впливом на цілісність та їх форму;
- широкий діапазон зварювального струму – від 30 до 416 А;
- доступність створення фігурних деталей та заготовок;
- стійкість до виникнення окалин та напливів в місцях зрізу;
- система плавного регулювання струму, котрий подається на електрод, що дозволяє змінювати товщину зрізу;
- універсальність обладнання для роботи з чорними та кольоровими металами.
Продумана конструкція плазморіза підтримує високий рівень безпеки під час різки та забезпечує захист майстра від опіків. Для отримання результату достатньо кількох секунд, після чого автоматично відбувається вимкнення пристрою.
Базові фактори для вибору плазморіза
Обираючи плазморіз, необхідно визначитись з цільовим його призначенням. Значення має товщина металу для різки та технічні характеристики конкретної моделі обладнання. Для матеріалу товщиною до 30 мм підійдуть інверторні плазморізи, які відносяться до доступного простого устаткування і мають компактні розміри. Трансформаторні пристрої використовуються для різки сталі товщиною до 80 мм в умовах виробництва.
Варто звертати увагу на наступні параметри при виборі апарату:
- вимоги до мережі – існують однофазні та трифазні пристрої, котрі вимагають напруги в 220 В та 380 В відповідно, і універсальні плазморізи з підключенням до обох видів мереж;
- метод збудження плазмової дуги – контактний чи безконтактний;
- характеристики сопла, що впливає на швидкість різання металевих листів, прямо пропорційно його діаметру;
- діапазон потужності установки, котрий коливається в межах 60-90 А;
- максимальний показник безперебійної роботи агрегату;
- наявність функції продувки повітрям.
В асортименті плазморізів представлені моделі в побутовій, професійній та промисловій конфігурації. Тип обладнання впливає на його функціонал та вартість.