Ми розглянемо, що таке холтер на серці, для чого він призначений, показання та протипоказання до дослідження.
Холтер на серці або, іншими словами, холтерівське моніторування - це реєстрація протягом доби без перерви показників електрокардіографії на носій пам'яті. Після чого всі зафіксовані дані відправляються на розшифровку у спеціальну програму.
Цей метод дослідження було створено великим біохіміком Норманом Холтером у 1947 році. від чого й одержав свою назву. Спочатку прилад не був популярним, адже через величезну апаратуру він не був практичним для використання. Але минуло 15 років, прилад удосконалили та визнали світовою спільнотою. Невеликий апарат із приєднаними до нього електродами сьогодні використовується для діагностики серця.
За допомогою такого методу дослідження можна виявити небезпечні стани серця та можливі патології, порушення у роботі серця.
Методика проведення
Перед тим, як закріпити електроди на грудях пацієнта, потрібно очистити шкіру (знежирити, видалити зайве волосся). Провід треба зафіксувати додатковими пластирями. Це необхідно для того, щоб вони не від'єдналися. У тому випадку, якщо провід від'єднався з якихось причин, необхідно його приєднати (чим швидше, тим краще) і повідомити лікаря про те, коли було від'єднання (проміжок часу).
Пристрій знаходиться в спеціальній сумці і може кріпитися двома способами:
1. Через плече
2. До пояса на ремінь.
Лікар видає пацієнту, якому проводиться діагностика спеціальний щоденник, у якому необхідно записувати всі свої дії за період дослідження.
Показання для проведення
- Серцеві болі, що посилюються при фізичних навантаженнях;
- Біль чи тяжкість у грудній клітці;
- У грудях «пече»;
- Задишка;
- Стенокардія;
- Підозра на ускладнення у пацієнтів після перенесення інфаркту;
- Підозра у пацієнта на аритмію чи ішемію міокарда;
- Слабкість зранку;
- Сонливість протягом дня;
- Запаморочення;
- Непритомність;
- Хронічна серцева недостатність;
- Вроджені вади серця.
Протипоказання
Якщо розглядати в цілому, то протипоказань до проведення такого роду діагностики немає. Заборонено проводити добове моніторування роботи серця лише у випадку, якщо у пацієнта є шкірні захворювання на тих ділянках, де мають кріпитися електроди.
Пацієнту забороняється під час дослідження приймати душ, щоб не намочити апарат. Не можна контактувати з обладнанням, що має електромагнітне випромінювання. А також намагатись самостійно снити апарат.
Інтерпретація результатів
Після закінчення дослідження лікар видає пацієнту протокол стандартного зразка з наступними характеристиками:
- Опис основного ритму серця;
- Дані про порушення (якщо такі є);
- Наявність зміненої реполяризації, її зв'язок із симптоматикою на підставі даних щоденника;
- Функція штучного ритму у пацієнта (якщо він є);
- Наявність змін сегмента ST.
Померти від захворювань серця можна, якщо вчасно не приділити увагу своєму здоров’ю. Холтерівське моніторування дозволяє вчасно виявити проблеми і почати лікування. Бажаємо вам здоров’я.