Денний режим використання є зручним далеко не для всіх користувачів контактної оптики. Але це не привід відмовлятись від настільки зручних засобів корекції зору. Адже існують моделі з пролонгованим та безперервним режимом носіння, в яких безпечно залишатись від 7 до 30 діб. Ми допоможемо вибрати контактні лінзи, які можна носити протягом цілого місяця, не боячись гіпоксичних ускладнень. А ще розповімо як зменшити ризики інфекційних та алергічних ускладнень.
Максимальний рівень киснепроникності
Головною умовою безпечного використання контактної оптики протягом тривалого часу є достатній потік кисню до рогівки. Якщо очі недоотримують кисню, з'являється біль, різь, помутніння зору та вростання капілярів у білкову оболонку. У найгірших випадках гіпоксія призводить до запальних процесів та набряку рогівки. Тому важливо обрати оптику з максимально високим рівнем киснепроникності. Такими є силікон-гідрогелеві лінзи з показником понад 150 Dk/t .
Приклади контактних засобів, які дозволено носити у режимі 30 днів не знімаючи:
- Solente Sitara 190.00 Dk/t;
- Solente Impero 187,5 Dk/t;
- Air Optix Night & Day Aqua 175 Dk/t;
- Cooper Vision Biofinity - 160 Dk/t;
- Biofinity XR 128 Dk/t.
Зверніть увагу на контактні лінзи українського бренду Solente (посилання на каталог: https://kyivlinza.ua/catalog/kontaktnye-linzy/), що мають найвищі показники киснепроникності на ринку. Вони виготовлені із найсучасніших видів силікон-гідрогелю, які не створюють бар'єру для проходження кисню до поверхні рогівки. А ще захищають очі від пересихання та шкідливого випромінювання. Засоби корекції зору від Solente є доступнішими за аналоги європейських брендів. До прикладу, пара Solente SITARA обійдеться в межах 500 грн.
Знімайте лінзи за будь-якої нагоди
Яким би насиченим не був ваш графік, шукайте можливість зняти контактні засоби та залишити їх на ніч в універсальному розчині. Тривале використання оптики значно збільшує вірогідність помутніння матеріалу та появи інфекційних ускладнень. Кожен день безперервного носіння лінз збільшує кількість бактерій та біологічних відкладень, що накопичуються на поверхні та в повітряних каналах. Тому з часом погіршується киснепроникність матеріалу, пластинки стають мутними та дискомфортними.
Якщо ви не маєте можливості знімати контактні засоби на ніч, регулярно промивайте їх та дезінфікуйте у пероксидному розчині. Глибоке очищення варто проводити не рідше, ніж раз у тиждень, промивання та механічне очищення — якомога частіше. Щоб мінімізувати ризики алергічних реакцій чи інфекційних ускладнень, варто щодня промивати контактні засоби універсальним розчином та обережно очищати пластинки від забруднень.